Zamknij

Owocowe dni dla pracowników - sprawdź, dlaczego warto!

08.52, 20.07.2022 .

Owocowe dni dla pracowników - sprawdź, dlaczego warto!

Wysokie wynagrodzenie za pracę to dzisiaj zdecydowanie za mało. Pracownicy oczekują czegoś znacznie więcej. Stawiają na dobrą atmosferę pracy, ale nie zapominają również o dodatkach pozapłacowych. Bardzo długo były to najczęściej karty Multisport oraz pakiety do prywatnych placówek służby zdrowia. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się benefity w postaci tak zwanych owocowych dni dla pracowników. W wybrane dni tygodnia do biura dostarczane są owoce, po które personel może sięgać, kiedy tylko ma na to ochotę. Co można zyskać, decydując się na taki benefit?

Jak benefity wpływają na podejście do pracy?

Mówiąc o owocowych dniach dla pracowników, warto podkreślić, że wszystkie benefity – w tym również owoce – istotnie wpływają na podejście pracowników do pracy. Przede wszystkim zwiększają poziom zadowolenia z pracy u danego pracodawcy. W efekcie pracownicy są mniej skłonni do zmiany miejsca zatrudnienia. Do tego bardziej angażują się w wykonywanie powierzonych ich obowiązków. Wynika to z poczucia wdzięczności względem pracodawcy. Wszystko to przekłada się na lepszą organizację pracy, jej większe tempo i mniejsze straty. Pracodawcy, którzy zdecydowali się na wprowadzenie benefitów pozapłacowych, bardzo szybko zaczynają notować większe zyski.

Jakie dodatkowe korzyści przynoszą owoce dni dla pracowników?

Owoce dni to sposób na to, aby zapewnić pracownikom porcję witamin i minerałów. Chyba każdy z nas wie, że to właśnie owoce są ich prawdziwą skarbnicą. Niestety, większość z nas zjada ich zbyt mało. Kiedy jednak ktoś je za nas kupi i przysłowiowo podstawi je nam pod nos, sięgniemy po nie chętnie, nierzadko rezygnując nawet z niezdrowych słonych i słodkich przekąsek. Dzięki regularnemu spożywaniu owoców nasz układ odpornościowy pracuje zdecydowanie lepiej. W efekcie organizm rzadziej pada ofiarą infekcji. Dzięki temu pracownicy rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich, co istotnie przekłada się na funkcjonowanie zakładu pracy. Za sprawą dni owocowych nie trzeba martwić się tym, jak zapewnić sprawne działanie firmie wówczas, gdy kolejni pracownicy informują o chorobie. Po więcej informacji zapraszamy na https://takeafruit.pl/.

Jakie owoce sprawdzą się najlepiej jako benefit pozapłacowy?

Na takie pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Jest to bowiem uzależnione od tego, co lubią zatrudnieni w firmie pracownicy. Niektórzy pracodawcy przed dostarczeniem owoców pytają swój zespół, jakie sprawiłyby im największą przyjemność i najlepiej wpisały się w indywidualne preferencje smakowe. Jest to dobre posunięcie. Pokazuje ono, że pracownicy są dla pracodawcy ważni, a ich potrzeby i oczekiwania są uwzględniane. Wybór owoców jest obecnie ogromny. Można postawić na tradycyjne polskie jabłka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na przykład na banany czy winogrona. Warto przy tym pamiętać, że nie trzeba martwić się tym, gdzie owoce kupić. Wystarczy skorzystać z usług firmy świadczącej usługi w tym zakresie. To najlepszy wybór, jeśli chcemy mieć pewność, że do firmy trafią owoce świeże pochodzące od renomowanych producentów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%