Zamknij

Biała sypialnia - czy wpływa na nasz sen?

14:33, 27.05.2022 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nie wszyscy są fanami białych ścian w sypialni. Często biel kojarzona jest błędnie z nudą, a z kolei całe wnętrze wydaje się być bardzo surowe. Mimo wszystko biel w ostatnim czasie staje się pomału modna. Mamy dość kolorów i pragniemy wreszcie odpoczynku. Biały kolor na pewno uspokaja, optycznie powiększa każde pomieszczenie, a razem z kolorowymi dodatkami może stworzyć bardzo ładne i ciekawe wnętrze. Jak biel wpływa na nasz sen oraz jak urządzić sypialnię, by przyjemnie się w niej przebywało, a także i spało?

Psychologia koloru białego. Jak białe ściany na nas wpływają?

Biały kolor oznacza przede wszystkim niewinność oraz czystość, ale też swobodę oraz wolność. Ludzie przebywający w takich wnętrzach przede wszystkim odnajdują spokój i pozostają w dobrym samopoczuciu. To wręcz idealny odcień dla osób, które szukają odpoczynku, uwolnienia od stresu oraz napięcia, ukojenia po całym dniu spędzonym w biegu. Mimo wszystko, cały dom pomalowany w takich kolorach może być smutny i może powodować uczucie osamotnienia. Poza tym jest to barwa, która sprzyja jasnemu myśleniu, pobudza u nas kreatywność, poszerza ona w nas zmysł twórczy, otwiera na pomysły i plany. Kolor ten powoduje, że skupiamy się na tym, by kierować własnym życiem. Mimo wszystko biel nie jest odpowiednia dla osób, które na co dzień muszą podejmować ważne decyzje. 

Idealne dodatki do białej sypialni. Jak ją urządzić, by była przytulna i by dobrze się w niej spało? 

Biały kolor możesz zawsze przełamać kolorowymi dodatkami. Na dobry odpoczynek, czego możemy dowiedzieć się z artykułu: https://sleepinghouse.pl/artykul/kolor-w-sypialni-wplyw-na-sen, idealnym pomysłem będzie kolor zielony oraz niebieski. Tak więc możesz wybrać eukaliptusową albo morską roletę, poduszki, zegar na ścianie, dywan, lampkę nocną, zasłony czy pościel. Na ścianie warto zawiesić również fototapetę albo obraz z morskim akcentem. Możesz też zdecydować się na pomalowanie kawałka ściany w sypialni właśnie w takich odcieniach. Do tego dobierz koniecznie wygodny materac w Częstochowie, ze sklepu Hilding. 

Zielony doda wnętrzu relaksacyjnego charakteru, z kolei niebieski uspokoi i sprawi, że dobrze się nam będzie spało. Biel tak naprawdę będzie się dobrze komponowała z każdym innym kolorem. Dlatego też rozpoczynając urządzanie swojej sypialni w białych odcieniach, warto przemyśleć dodatki, które dobrze byłoby, gdyby były w jednym kolorze, na przykład właśnie niebieskie albo zielone. Biel jest przede wszystkim kolorem ponadczasowym oraz uniwersalnym. Jeśli nie możesz zdecydować się na to, w jakim kolorze będzie twoja sypialnia, wybierz biel. Kolorowe dodatki zawsze będziesz mogła zmienić na inne. 

Jakie panują trendy w urządzaniu sypialni? 

Aby poznać najnowsze trendy w dekorowaniu białego wnętrza, koniecznie wejdź na artykuł: https://sleepinghouse.pl/artykul/modna-sypialnia-najciekawsze-inspiracje-oraz-trendy-w-aranzacji-sypialni. Obecnie modne jest przy urządzaniu mieszkania postawienie na wygodę, spokój, funkcjonalność, minimalizm w dodatkach oraz wysokiej jakości dekoracje, które mają sprawić wnętrze miejscem przytulnym, ale jednocześnie nie za bardzo zagraconym, w którym przede wszystkim odnajdziemy ukojenie od szybkiego tempa życia. Komfortowe wnętrza to przede wszystkim dobrze zorganizowane pomieszczenia. Dobrze zaplanowana sypialnia może stać się jednocześnie pokojem dziennym, a nawet salonem. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%