Zamknij

Jak zostać opiekunem w żłobku?

08:08, 26.05.2022 | materiał partnera

Praca z dziećmi do lat trzech stawia przed opiekunami wiele wyzwań, ale są też wymagania formalne, które spełnić musi każdy opiekun. Jednym z nich są posiadane kwalifikacje. Można je zdobyć podczas kursu.

Praca z małymi dziećmi daje dużo satysfakcji, jej efekty są widoczne. Dzieci w żłobku uczą się wielu rzeczy, poznają świat i innych ludzi, małych i dużych. To wszystko sprawia, że praca opiekuna w żłobku nie należy do nudnych!

Kto może zostać opiekunem w żłobku?

Przede wszystkim nie można być karanym za przestępstwo umyślne. Inne wymagania to pełne prawa rodzicielskie, a w przypadku zasądzonych alimentów wywiązywanie się z tego obowiązku. Jednym z podstawowych wymagań jest również odpowiednie przygotowanie do pracy w zawodzie. Opiekunem w żłobku może być osoba po kursie, który obejmuje 280 godzin teorii i praktyki. Obecnie, co pewnie dla wielu osób będzie dobrą wiadomością, w ofercie szkół dla dorosłych jest opiekun dziecięcy kurs przez internet. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu można się uczyć bez względu na miejsce zamieszkania. A warto, bo żłobków z roku na rok przybywa.

Wybierając szkołę warto sprawdzić, czy realizuje kurs zgodny z podstawą programową, od ilu lat, jakie doświadczenie posiadają wykładowcy. Ponadto, istotna jest forma zajęć. Zdecydowanie łatwiej jest połączyć kurs internetowy z wychowaniem dzieci i pracą. Jest to zawód w większości wykonywany przez kobiety i świetny pomysł na przebranżowienie bądź gdy szukasz swojej drogi zawodowej.

Opiekuna powinna cechować cierpliwość, empatia, wrażliwość na potrzeby najmłodszych, otwartość i uśmiech. Poza tym przyda się dobra kondycja fizyczna i kreatywność.

Dodatkowe kursy

Kurs opiekuna w żłobku to podstawa, by zacząć pracę w zawodzie, natomiast opiekun powinien podnosić swoje kwalifikacje. Dzięki temu ma wpływ na wysokość dochodów przez negocjacje pensji i pracę po godzinach. Kurs opiekuna w żłobku online to wprowadzenie w pracę z dziećmi do lat trzech. Natomiast ciekawym, dodatkowym szkoleniem jest kurs animatora. W dzisiejszych czasach animatorzy mają pełne ręce pracy, najczęściej podczas weekendowych imprez dla dzieci. Obok świetnej zabawy można wypracować całkiem dobre pieniądze z dodatkowych zleceń.

Jeśli zastanawiasz się, czy praca opiekuna w żłobku to jest to, czego szukasz, to dobrym rozwiązaniem jest na początek praca niani. Brak doświadczenia nie będzie przeszkodą, gdy w CV znajdzie się dyplom potwierdzający ukończenie kursu dla niań.

Obecnie, dzięki kursom online, można zdobyć dobry zawód bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko zrobić pierwszy krok - zapisać się do szkoły.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%