Zamknij

Urządzasz dom, ale nie wiesz, jaki styl wybrać? Sprawdź rady, jak dopasować go do siebie

13:40, 25.05.2022 | .

Czy masz wrażenie, że masz mnóstwo pomysłów, ale nie wiesz, na czym się skupić? Warto poświęcić czas na znalezienie swojego stylu zanim zaczniesz wydawać pieniądze na swoje wnętrza.

Nauczenie się, jak wybrać styl, który pasuje do Twojej osobowości, pozwala Ci dekorować dom z pewnością siebie, wiedząc, co będzie wyglądać pięknie i sprawi, że będziesz szczęśliwy. Nie musisz już tracić czasu i pieniędzy na rzeczy, które nie będą pasować do Twojego domu!

Zaczerpnij inspiracji z szafy

Pierwszą rzeczą, którą polecamy w nauce wyboru stylu, jest czerpanie wskazówek z Twojej szafy. Przyjrzyj się swoim ulubionym ubraniom i zwróć uwagę, jakie kolory, tkaniny i wzory ciągle powtarzasz. Jeśli w Twojej szafie królują jeansy i białe koszule z pewnością będziesz dobrze czuć się w sypialni, w której biel przełamiesz akcentami grantu i innych odcieni niebieskiego. Podobnie, jeśli kochasz kolorowe sukienki, nie powinny znudzić Ci się kwieciste zasłony lub wielobarwne poduszki.Więcej odnośnie urządzenia mieszkania znajdziesz na www.ogloszenia24m.pl

Wskazówki mogą pochodzić z najbardziej zaskakujących miejsc i rzeczy

Więc następną rzeczą, którą polecamy, jest spacer po domu, przejrzenie szafy z dekoracjami i zebranie wszystkiego, co skradło Twoje serce. Zbierz te rzeczy w jednym miejscu w domu i stwórz aranżację z przedmiotów, które opowiadają historię o tym, kim jesteś i jak chcesz, aby Twój dom wyglądał. Jeśli okaże się, że większość z tych przedmiotów kieruje Cię w jeden styl, będziesz mieć gotowe rozwiązanie.

Zbieraj inspiracje designerskie

Następnie należy zebrać inspiracje, które pomogą zawęzić osobisty styl dekorowania. Odwiedź lokalne muzea, galerie sztuki, ogrody botaniczne, restauracje lub piękne hotele. Zbierz pomysły z filmu, muzyki, podróży lub natury. Przejrzyj magazyny wnętrzarskie i książki o dekoracji wnętrz.

Możesz też po prostu przeglądać inspirujące przestrzenie na Instagramie lub Pintereście i zapisywać to, co Ci się spodobało, na tablicy lub w folderze. Sprawdź, czy potrafisz dostrzec trend, schemat kolorystyczny lub ogólny motyw przewodni w tym, co do Ciebie przemawia.Zawsze możesz zmienić zdanie

Pamiętaj, że jeśli chodzi o wyrażanie swojego stylu, nie ma dobrych i złych rozwiązań. Eksperymentuj, aż znajdziesz styl, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Twój styl projektowania będzie prawdopodobnie ewoluował z czasem, w miarę odkrywania nowych źródeł inspiracji lub zmiany gustów, więc nie zmuszaj się do trzymania się wyglądu, który już do Ciebie nie przemawia!

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%