Zamknij

Surowce farmaceutyczne: lanolina ? sprawdź, do czego może się przydać w domu?

artykuł sponsorowany + 17:32, 27.10.2017
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

O lanolinie słyszał niemalże każdy. Matki, które kupują detergenty do prania ubranek dla niemowląt, bardzo często zwracają uwagę na to, aby dany płyn do prania czy płukania, zawierał lanolinę. Wynika to z jej najważniejszej właściwości – czyli zmiękczania tkanin. To, co jest też kluczowe, jeśli chodzi o zawartość lanoliny w danym detergencie, to kwestia związana z tym, że jest ona składnikiem, który występuje naturalnie w środowisku.

Lanolina – bogactwo z natury

Lanolina jest bowiem surowcem, który możemy znaleźć między innymi...W skórze owiec. Jest to tłuszcz, który pokrywa skórę owiec i zapobiega szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych takich jak deszcz, czy wiatr, a nawet nadmierne słońce. Warto tez podkreślić, że jej zawartość zwiększa się wraz z momentem, kiedy na skórze owiec pojawia się bardzo duża ilość wełny czyli – przed samym strzyżeniem. Lanolinę pozyskuje się przy praniu wełny – tłuszcz jest odzyskiwany i tym samym, w naturalny sposób mamy surowiec farmaceutyczny, którego zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie.

Przede wszystkim – środki do prania

Jak już zostało wspomniane na początku, lanolina wykorzystywana jest przede wszystkim przy produkcji wszelkich środków piorących. Sprawia ona, że nasze ubrania są miękkie, a dodatkowo posiada ona właściwości hipoalergiczne. W dużej mierze z tego względu, lanolina jest dodawana do płynów do prania lub płukania, które przeznaczone są dla osób o bardzo wrażliwej skórze – w tym przede wszystkim niemowląt. Warto podkreślić, że skład lanoliny, jest bardzo zbliżony do składu warstwy lipidowej naszej skóry. Jeśli zatem wykorzystujemy coś, co tak naprawdę mamy w sobie, nie ma możliwości, aby działało to na nas w szkodliwy sposób.

Lanolina i jej znaczenie w pielęgnacji włosów

Kolejnym zastosowaniem, jeśli mowa o lanolinie jest szeroko rozumiana pielęgnacja włosów. Ma to znaczenie szczególnie jesienią i zimą, kiedy aura za oknem jest bardzo niekorzystna. Włosy są bardzo wrażliwe na wilgotność, zimno czy wiatr. Bardzo szybko mogą stać się przesuszone, a to z kolei prowadzi do ich niszczenia. Lanolina w znaczący sposób zapobiega temu. Przede wszystkim, nadaje im elastyczność. Dzięki stosowaniu lanoliny, nasze włosy nie będą się zatem łamały, a problem rozdwajających się końcówek, stanie się dla nas jedynie przykrym wspomnieniem. Co więcej – osoby, które mają problem z nadmiernie występującym łupieżem, także powinny rozważyć stosowanie lanoliny. Więcej informacji na ten temat tutaj: http://overlack.com.pl/produkty/branza-kosmetyczna/. Dzięki temu, że tak naprawdę jest ona naturalnym woskiem, zapobiega ona powstawaniu łupieżu – co w przypadków włosów suchych, ma kluczowe znaczenie.

Źródło: https://www.flickr.com/photos/93963757@N05/

Atopowe zapalenie skóry i rola lanoliny w jego leczeniu

Jak już zostało wspomniane, lanolina posiada właściwości zmiękczające a co za tym idzie – także łagodzące. W związku z tym, w przypadku leczenia wszelkiego rodzaju atopii, ma ona kolosalne znaczenie. Atopowe zapalenie skóry, objawia się rogowaceniem naskórka, a także – powstawaniem mniejszych czy większych podrażnień na skórze. Surowce farmaceutyczne - http://overlack.com.pl/ stosowane w leczeniu atopii, bardzo często zawierają lanolinę. Możemy jednak tez kupić ją w formie surowca w aptekach, czy sklepach które w swojej ofercie posiadają półprodukty kosmetyczne. 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%