Problemy finansowe Polaków to żadna nowość. Z roku na rok możemy odnotować coraz większą liczbę upadłości konsumenckich czy chociażby windykacji, które jasno wskazują nam skalę kłopotu, z jakim borykają się nasi rodacy. Rosnące długi często powodują brak możliwości ich spłaty, a to właśnie wtedy najbardziej polecanym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jeśli chcesz wiedzieć, co dokładnie kryje się za tego typu terminem, zachęcamy do lektury napisanego przez nas artykułu. Podpowiadamy, czym jest bankructwo indywidualne oraz dlaczego stało się ono opcją rekomendowaną przez wielu specjalistów, w tym również prawników. Zapraszamy!
Ogłoszenie bankructwa indywidualnego, czyli upadłości, w zdecydowanej większości przypadków będzie najlepszym sposobem na uwolnienie się od długów czy zatrzymanie spirali rosnących z dnia na dzień zobowiązań finansowych. Po pierwsze postępowanie te zawiesza windykację, egzekucję oraz naliczanie odsetek. A po drugie umożliwia dłużnikowi stworzenie masy upadłościowej, która w kolejnych etapach zacznie spłacać najważniejszych wierzycieli. O kolejności oraz priorytetach w tym przypadku decyduje syndyk, bazując już na mieniu zabezpieczonym w ramach postępowania. Zrealizowanie pełnego harmonogramu spłat oznacza możliwość rozpoczęcia całkowicie nowego życia. Już bez balastu w postaci zobowiązań lub powtarzających się telefonów od osób, na których barkach spoczywa windykacja długu. Chcesz dowiedzieć się nieco więcej o samej procedurze oraz najważniejszych cechach charakterystycznych? Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.oglosupadlosckonsumencka.pl/co-to-jest-upadlosc-konsumencka/, gdzie posiadająca wiele lat doświadczenia Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy tłumaczy najważniejsze kwestie bankructwa, biorąc też pod uwagę masę czynników zmiennych i pułapek, jakie potencjalnie czekają na dłużników.
Aktualnie w Polsce nie funkcjonują żadne przepisy, które zabraniałyby samodzielnie przechodzić przez procedurę upadłościową. Należy mieć jednak na uwadze ogólny stopień skomplikowania tego typu działań. Zwłaszcza dla osób bez doświadczenia prawniczego. Aby nie wpadać w kilka bardzo popularnych pułapek, warto odpowiednio wcześnie nawiązać współpracę z dobrym prawnikiem. Reprezentowanie interesów dłużnika w postępowaniach upadłościowych przez wykwalifikowanych ekspertów minimalizuje ryzyko popełnienia błędu i maksymalizuje szanse na rzeczywiście bardzo skuteczne oddłużanie. Prawnik pomaga wypełnić odpowiednie dokumenty, przygotować scenariusz rozprawy sądowej, przygotować odpowiedzi na najpopularniejsze pytania oraz wskazuje, która z zaproponowanych dróg jest najlepszym rozwiązaniem danej sytuacji. Pamiętaj, że w grze będzie Twoja bezpieczna przyszłość oraz potencjalne życie bez piętrzących się długów. Samodzielna upadłość konsumencka przeważnie nie przynosi tak dobrych rezultatów, jak bankructwo ogłoszone przy pomocy doświadczonych prawników.