Zamknij

Jakie zabiegi wspomagają odchudzanie?

10:55, 29.09.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:57, 29.09.2023

Każdy, kto kiedykolwiek próbował się odchudzać, wie, że jest to bardzo trudny proces wymagający nierzadko wielu wyrzeczeń. Jednocześnie wizja smukłej sylwetki i lepszego zdrowia jest niezwykle atrakcyjna i motywuje do aktywności fizycznej oraz trzymania diety. Okazuje się, że pomocne w zrzucaniu zbędnych kilogramów mogą być także zabiegi medycyny estetycznej. Klinika Neonia to sprawdzone miejsce na mapie Krakowa, które posiada ofertę dla osób odchudzających się. 

Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? 

W redukcji tkanki tłuszczowej kluczowe jest oczywiście połączenie odpowiedniej diety oraz regularnego wysiłku fizycznego. Nie ma od tego ucieczki, ponieważ nasz organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero w stanie tak zwanego deficytu kalorycznego. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy zużywamy więcej energii niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie. Dobra informacja jest natomiast taka, że można wspierać odchudzanie zabiegami medycyny estetycznej. Pozwala to spotęgować wysiłki i szybciej osiągnąć upragnioną wagę, a także zadbać o to, aby po zakończeniu diety nasze ciało było jędrne i smukłe.  

Zabiegi medycyny estetycznej wspomagające odchudzanie 

Do Kliniki Neonia często zgłaszają się klienci zainteresowani tym, jakie zabiegi medycyny estetycznej najlepiej wspomagają dietę. Na szczególną uwagę zasługują tu endermologia, fala akustyczna, ultradźwięki oraz fala radiowa. Doświadczenie pokazuje, że najlepsze rezultaty przynosi łączenie ze sobą tych metod, ponieważ działają one na tkankę tłuszczową w innych mechanizmach. Wszystkie wymienione zabiegi są nieinwazyjne i nie wymagają naruszania ciągłości tkanek. Dzięki temu można je bez problemu powtarzać z dużą częstotliwością, nawet co kilka dni. Ilość zabiegów niezbędna do uzyskania zadowalających rezultatów wynosi od kilku do kilkunastu, jednak jest to w dużej mierze kwestia indywidualna. Przed rozpoczęciem zabiegów najlepiej jest umówić się na konsultację ze specjalistą medycyny estetycznej, który zaplanuje cały proces usuwania tkanki tłuszczowej oraz będzie wspierał nas w dążeniu do założonego celu jakim jest piękne, szczupłe ciało.  

Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu? 

Zabiegi medycyny estetycznej tak dobrze wspomagają dietę odchudzającą, ponieważ przyspieszają metabolizm tkanki tłuszczowej. Mówiąc obrazowo, rozbijają komórki tłuszczowe oraz zwiększają spalanie kwasów tłuszczowych. Każda z metod osiąga to w nieco inny sposób. Endermologia jest szczególnym rodzajem masażu. Wykorzystuje się w tym celu urządzenie generujące podciśnienie, które zasysa fałdy skórne między specjalne rolki. W efekcie dochodzi do głębokiej stymulacji skóry właściwej i tkanki podskórnej, a to właśnie tu ulokowana jest znaczna część tłuszczu. Z kolei fala akustyczna wprawia tkanki miękkie w intensywne drgania i w ten sposób rozbija komórki tłuszczowe. Kolejna z wymienionych metod – fala radiowa – działa jeszcze inaczej, gdyż wywiera efekt termiczny na wodę zawartą w skórze. Zazwyczaj stosuje się ją w połączeniu z ultradźwiękami https://neonia.com.pl/laseroterapia/accent-prime/, które uszkadzają błony komórkowe adipocytów. 

Skóra po odchudzaniu – jak ujędrnić? 

Spadek masy ciała to bardzo duży sukces i krok w kierunku zdrowszego życia. Jednak redukcja znacznej ilości tkanki tłuszczowej wiąże się bardzo często z nieestetycznym wyglądem skóry. Staje się ona wtedy wiotka i nadmiernie rozciągnięta. Zabiegi medycyny estetycznej to najskuteczniejsza metoda poprawiania jędrności skóry u osób odchudzających się. W tym przypadku z pomocą przychodzą te same metody, czyli endermologia , fala uderzeniowa https://neonia.com.pl/zabiegi-na-cialo/fala-uderzeniowa/, fala radiowa i ultradźwięki. Ich korzystne działanie wynika z głębokiej stymulacji skóry właściwej, a dokładniej znajdujących się w niej komórek wydzielających kolagen. W efekcie skóra jest wygładzona, bardziej elastyczna i grubsza. Dochodzi również do redukcji cellulitu, który u wielu osób niestety nie znika pomimo utraty kilogramów. Dodatkowo wszystkie te zabiegi usprawniają krążenie chłonki, co odgrywa niebagatelną rolę w wysmuklaniu sylwetki. Ogrom korzystnych efektów – od odchudzania przez ujędrnienie po drenaż limfatyczny – czyni z metod takich jak endermologia, fala radiowa i fala uderzeniowa idealną propozycję dla osób chcących poprawić wygląd swojego ciała.  

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%