Zamknij

Polecane szlaki, trasy rowerowe w okolicach Tucholi

14.43, 29.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.44, 29.11.2022

W weekend czy ferie chętnie wybieramy się na piesze i rowerowe wędrówki. Jedną z najpiękniejszych okolic na takie wycieczki jest Tuchola oraz pobliskie miejscowości. Również koniec lata będzie świetną okazją na poprzebywania na łonie natury i aktywny odpoczynek. Gdzie wybrać się na wycieczki w okolicach Tucholi? Jakie są najlepsze trasy rowerowe?

O szlakach i trasach rowerowych

Internet jest pełen relacji z rowerowych wycieczek po okolicach Tucholi, a więc częstym problemem jest wybór tych tras, które są najciekawsze. Podróże rowerowe (nie tylko po Polsce) opisuje KrzysztofSkok.pl, skupiając się na najatrakcyjniejszych szlakach. To zbiór inspiracji dla prawdziwych miłośników kolarstwa. A jeśli wybieracie się do Tucholi na weekendową wycieczkę jednośladem, przygotowaliśmy dla was zestawienie najlepszych tras rowerowych w pobliżu.

Trasa rowerowa przez Tucholski Park Krajobrazowy

Leżący na pograniczu województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego Tucholski Park Krajobrazowy jest świetnym miejscem na spędzenie czasu bliżej natury. Z racji, że przebiega przez niego stosunkowo łatwa do przebycia trasa rowerowa i jest to dobra lokalizacja,jeśli chcecie aktywnie wypocząć. Oprócz przejazdu rowerem trasę można przebyć również pieszo lub skorzystać ze spływu kajakowego. Park w większości jest zalesiony, zatem okolica jest przepiękna i cicha. Przechadzając się po Tucholskim Parku Krajobrazowym, możemy cieszyć oczy cudownymi jeziorami i wniesieniami.

Szlak rowerowy Czterech Jezior

Ten prosty szlak rowerowy przebiegający przez Bory Tucholskie to również obowiązkowy punkt na mapie, jeśli chcecie aktywnie spędzać czas w okolicy Tucholi. Trasa jest dosyć ciekawa ze względu na fakt, że w części składa się z odcinków leśnych, ale również z mało uczęszczanych dróg asfaltowych. Miejsce to jest idealne na kilkugodzinną wycieczkę rowerową.

Szlak do Piekiełka nad Brdą przez Bory Tucholskie

Ten zalesiony szlak rowerowy prowadzi do Piekiełka, znajdującego się w Rezerwacie Doliny Rzeki Brdy, a więc jednego z największych rezerwatów w Borach Tucholskich. Wycieczki tą trasą są szczególnie polecane wiosną i latem, kiedy to roślinność pięknie zazielenia okolicę. Niemal cała trasa składa się z dróg gruntowych, jednak niektóre odcinki są piaszczyste i ich przebycie jest nieco bardziej wymagające dla rowerzystów. Mówi się, że widok przełomu rzeki Brdy, zwany uroczyskiem Piekiełkiem, przypominającego nieco górską rzekę, rekompensuje wszelkie trudności, które mogą pojawić się na trasie. W miejscu tym można się wręcz zakochać.

Trasa rowerowa Greenway – Naszyjnik Północy

Na koniec coś dla wprawionych rowerzystów i pasjonatów pięknej przyrody. Szlak ten jest bardzo długi i obejmuje tereny aż 11 miejscowości w okolicach Tucholi. Cała trasa to ponad 800 km, a na jej przebycie należy poświęcić kilkanaście dni. Cały szlak jest jednak bardzo atrakcyjny pod względem przyrodniczym, gdyż przebiega przez wiele parków krajobrazowych (Krajeński Park Krajobrazowy, Drawski Park Krajobrazowy, Tucholski Park Krajobrazowy, Zaborski Park Krajobrazowy, Wdzydzki Park Krajobrazowy i Drawieński Park Narodowy) oraz oczywiście przez Bory Tucholskie. Odcinki tej trasy można z powodzeniem wykorzystywać na weekendowe wycieczki rowerowe.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%