Zamknij

Komu zlecić prowadzenie transmisji online?

09:12, 14.05.2019 streamonline.pl Aktualizacja: 09:30, 14.05.2019
Skomentuj

          Zlecając firmie zewnętrznej realizację transmisji online z organizowanego przez Ciebie wydarzenia, oczekujesz maksymalnego profesjonalizmu, a mówiąc jeszcze dokładniej pewności i bezpieczeństwa. Z doświadczenia wiemy, że osoby, które zlecają nam live streaming swoich eventów zwykle mają ten sam problem – bardzo się boją. Boją się gównie nieznanego, gdyż mimo dużej popularyzacji technologii do live streamingu wciąż słyszy się o problemach nękających duże komercyjne transmisje. Kłopoty z systemem pay per view, przepustowością łączy, atakami hakerskimi, przekładają się bowiem wprost na wrażenia widzów. Nie znaczy to jednak, że nie da się nad nimi zapanować i odpowiednio zabezpieczyć. Niestety za problemy te bardzo często odpowiadają sami usługodawcy, którzy w porę nie przewidują potencjalnych zagrożeń. Masz w planach swoją pierwszą transmisję online, a może szukasz nowej firmy dla swoich realizacji? Chcesz poczuć się choć trochę bezpieczniej? Zobacz o czym powinieneś pamiętać i co brać pod uwagę wybierając firmę realizującą transmisje online.

Zaplecze sprzętowe i ludzkie

Dobrze zaplanowane stanowiska operatorskie, ich odpowiednia ilość oraz różnorodność rozwiązań technologicznych, to klucz do wyprodukowania profesjonalnego sygnału wideo. Ujęcia z lotu ptaka, z publiczności, z kuluarów, najazdy z kranu kamerowego, zapewnią dużo atrakcyjnych ujęć co wprost przełoży się na jakość produkowanego materiału. Pamiętajmy, że dubli na żywo nie ma. Mówiąc o jakości warto też pamiętać, że dziś standardem jest wideo w jakości Ful HD, rzadziej choć coraz częściej 4K. Warto ustalić jaką jakoś dystrybuowanego sygnału oferuje dana firma. Oczywiście finalna jakość wideo na urządzeniach końcowych użytkowników zależy od wielu czynników – dostępu do internetu, szybkości łącza itd. Niemniej zadbajmy o to by sygnał, który im oferujemy był jak najwyższej jakości.

 

Wóz transmisyjny

Wóz transmisyjny i własne łącze satelitarne może okazać się niezbędny zwłaszcza w przypadku transmisji prowadzonych z miejsc z ograniczonym dostępem do stałego łącza internetowego. Jeśli zatem planujesz transmisje np. koncertu z Bieszczad, warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność.

 

Przepustowość serwera

Problemem każdej transmisji online jest to, że nigdy tak naprawdę nie wiesz ilu widzów uda ci się finalnie zgromadzić. Szczególnie duże transmisje generują bardzo dużą popularność, którą trudno przewidzieć, a dodatkowo rośnie ona zwykle kilkukrotnie często z godziny na godzinę. Musisz być przygotowany na taką sytuację. Nagłe obciążenie serwerów o ograniczonej przepustowości może doprowadzić do fatalnego zakończenia transmisji. Szukając firmy do realizacji swojego live streamu zapytaj o rozwiązania jakie oferują w zakresie przepustowości łącza. Zapytaj jakie obciążenie serwerów przewidują i co proponują na wypadek gdyby nagle stało się 3 lub 4 razy większe. Sprawdzone i pewne rozwiązania w tym obszarze powinny być elastyczne.

 

Nielegalne streamy

Wraz z rozwojem branży live streamingu rośnie też liczba osób zainteresowanych kradzieżą Twojego sygnału. Kradzież sygnał wideo i udostępnianie go nielegalnie użytkownikom Internetu jest karane. Nawet jeśli ukażesz sprawców, o ile ci się to w ogóle uda, bezpowrotnie stracisz na sprzedaży dostępu do wideo. Na całe szczęście w naszym kraju są już dostawcy rozwiązań live streamowych, którzy oferują monitoring, śledzenie i walkę z nielegalnymi streamerami i to na bieżąco podczas transmisji.

 

Player wideo

Player wideo i jego nienaganne działanie to podstawowy czynnik wpływający na satysfakcję odbiorców. Player wideo, połączony z systemem płatności pay per view, musi umożliwiać szybki dostęp do wideo, bez zbędnej zwłoki. Wchodzisz-płacisz-oglądasz. Sugerujemy by wybierać firmy, których rozwiązania technologiczne sprawdzone są podczas dużych transmisji. Posiadając wiedzę o realizacjach danej firmy można poszukać opinii o danej transmisji na własną rękę np. od jej widzów opisujących ewentualne problemy na forach internetowych.

Platforma pay per view

Player wideo może być oczywiście osadzony na dowolnej stronie, niemniej najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie dedykowana platforma pay per view obsługująca transmisję jak i (jeśli jest taka potrzeba) udostępniająca odpłatnie materiały archiwalne np. poprzednie relacje wideo.

Autor:

https://streamonline.pl/

 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%