Zamknij

Straty na ponad 20 tys. zł: Perfidny włam w świątecznym czasie

10:34, 31.12.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Przestępcy zostali uchwyceni na monitoringu. Teraz szuka ich policja, która prosi o informacje od ewentualnych świadków zdarzenia. Może ktoś rozpoznaje tych mężczyzn? Zniszczyli nowy sprzęt, skradli też gotówkę.

Złodzieje pojawili się przy samoobsługowej myjni w Tucholi (ul. Świecka, od strony centrum za przejazdem kolejowym) w niedzielę 27 grudnia, tuż po godzinie 5 rano. W trakcie rabunkowej akcji w okolicy przejechało co najmniej kilka samochodów, niestety żaden z kierowców nie zareagował. Wszystkie działania sprawców zostały za to nagrane dzięki zainstalowanemu w pobliżu monitoringowi. Kadry, na których widoczni są obaj mężczyźni, zamieszczamy poniżej. Całe nagranie możesz znaleźć TUTAJ.

Działania przestępców trwały około 6 minut. Jakich szkód dokonali?

Największe szkody są w sprzęcie. Wartość zniszczeń ze wstępnych szacunków to 20, a nawet 25 tysięcy złotych. Myjnia ma niecały rok, a została naprawdę mocno zniszczona. Dodatkowo skradziono około 1000 zł. To był rabunek, ale też, a może przede wszystkim wandalizm

– relacjonuje  Justyna Jeschke, właścicielka okradzionej myjni samochodowej. Do takiej sytuacji doszło tam po raz pierwszy.

Myjnia została ponownie uruchomiona we wtorek, 29 grudnia, ale jak przyznaje nasza rozmówczyni, czas oczekiwania na nowy sprzęt, którego nie udało się naprawić, to nawet 2-3 tygodnie.

Sprawa została zgłoszona na policję. Do podobnych kradzieży dochodziło już w zeszłym roku na terenie Tucholi, np. na Czarnej Drodze. Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tucholi Bartosz Wiese, wtedy udało się odnaleźć i ukarać sprawców.

Więcej na ten temat w najnowszym "Tygodniku".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JprdlJprdl

2 1

Chodzili sobie jak chcieli do tego jeden z nich w ubraniu z odblaskami niczym serwisant wiec nic dziwnego że nikt nie reagował.z drugiej strony na biednego nie trafiło😁 08:47, 06.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%