Zamknij

Tuchola po ulewie i gradobiciu. Woda w piwnicach ZDJĘCIA

19:33, 18.06.2020 | Kamil Tajl, fot. (kt), (pp), nadesłane
Skomentuj Fot. nadesłane
REKLAMA

Grad, deszcz, burza, momentami silny, porywisty wiatr. Ulewa trwała w Tucholi prawie godzinę. Służby miały pełne ręce roboty.

Pogoda zaczęła zmieniać się późnym popołudniem, 18 czerwca (czwartek). Ciężkie, parne powietrze zwiastowało nadejście burzy. Ta trwała w samej Tucholi niemal godzinę. "Na gorąco" dowiedzieliśmy się od służb, że wiele interwencji miało miejsce właśnie w samym mieście. Jeszcze o godzinie 19.00 słychać było strażackie syreny. Ale niebezpiecznie było też w innych częściach powiatu. W Wielkiej Klonii zapalił się budynek gospodarczy. Byliśmy na miejscu, relacja niebawem.

W samej Tucholi na ulicach momentalnie pojawiło się wiele połamanych gałęzi. Przy stacji benzynowej w Rudzkim Moście mocno ucierpiało drzewo, które spadło na linię energetyczną. Prawdopodobnie w drzewo uderzył piorun. Sama linia także została uszkodzona. Z relacji czytelników wynika, że zalanych zostało wiele ulic, m.in.: Cegielniana, Świecka, Warszawska i ulice osiedlowe. Ogromne jezioro pojawiło się również w okolicach wiaduktu przy ul. Sępoleńskiej. Aktualnie prowadzony jest tam remont. Widać jednak, że służby zareagowały bardzo szybko, woda była sukcesywnie wypompowywana. Zalane zostały ponadto alejki na cmentarzu w Rudzkim Moście.

Niestety właśnie w Rudzkim Moście doszło do wielu zalań piwnic w domach jednorodzinnych. Mieszkańcy, których odwiedziliśmy, często radzili sobie na własną rękę. Mocno zdenerwowani byli mieszkańcy ul. Sambora, u których woda w garażach pojawiła się po raz kolejny. Sytuację z ul. Sambora opisujemy szerzej w aktualnym "Tygodniku Tucholskim". Mimo inwestycji na ulicy Gajowej (również w Rudzkim Moście) tam też doszło do zalania.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć. Jest tam też fotografia z Kęsowa. Będziemy na bieżąco kontaktować się z lokalnymi służbami. 

Ulewa przeszła praktycznie przez cały powiat tucholski. Jak wyglądała Twoja okolica? Zdjęcia i filmy możecie przesyłać na kamil@tygodnik.pl lub bezpośrednio na profil na Facebooku Tygodnika Tucholskiego.

PAMIĘTAJCIE! Niestety według aktualnych prognoz deszcze i burze mogą pojawić się również w piątek, a także przez cały weekend. Uważajcie na siebie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

NoTaNoTa

5 1

Tam gdzie jest naprawde zalane, lidzie nie mają czasu na odwiedziny 21:17, 18.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz