Zamknij

Tuchola: Potrącanie na pasach. "Przecież tu nic nie widać! Niech pan to napisze"

11:20, 11.01.2019 | Piotr Paterski
Skomentuj
REKLAMA

Do wypadku doszło w Tucholi, w czwartek ok. godz. 19.00 na ul. Piastowskiej. 69-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód. Wszyscy świadkowie, z którym rozmawialiśmy, nie mają wątpliwości - widoczność w tym miejscu jest katastrofalna. Trudno się z takimi opiniami nie zgodzić.

- Na przejściu dla pieszych 60-letnia mieszkanka Tucholi prowadząca mercedesa potrąciła 69-latkę - oficjalnie informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi Bartosz Wiese. To potwierdzenie wiadomości, które zebraliśmy w czwartek wieczorem będąc na miejscu. Pojawiliśmy się tam kilka minut przed przybyciem karetki i dłuższy czas przed przyjazdem policji.

Należy podkreślić, że ranna od razu znalazła się pod opieką innych ludzi. Pierwszej pomocy udzielił jej młody mężczyzna, mieszkaniec okolicy. Do momentu przyjazdu służb to także mieszkańcy starali się dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, co nie było łatwe na tym ruchliwym skrzyżowaniu.

Od policji wiemy natomiast, że obrażenia, których doznała poszkodowana, całe zdarzenie kwalifikują na wypadek. Mundurowi prowadzą aktualnie wszelkie czynności.

Co bardzo ważne, wszyscy nasi rozmówcy zwracali uwagę, jak katastrofalnie oświetlone są przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Grunwaldzkiej. Każdego kierowcę są w stanie oślepić auta nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu. Wówczas nie jest on w stanie zobaczyć, czy akurat ktoś nie wchodzi na przejście dla pieszych. Świadkowie wypadku byli zgodni, że pod tym względem na ul. Piastowskiej (jaki i na kilku innych ulicach w Tucholi) jest bardzo niebezpiecznie.

Czy bezpieczeństwo w tym miejscu należy poprawić? Czy były wcześniej interwencje w tej sprawie? "Tygodnik Tucholski" tematem zajmie się obszernie - więcej w kolejnym numerze, który ukaże się 17 stycznia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

BumbumBumbum

5 0

Warszawska i Cegielniana które niby oddane do użytku też nie oświetlone i nic nie widać 15:15, 11.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TataTata

3 1

Piszecie i piszecie o tych słabych światłach i potrąceniach a i tak nikt z tym nic nie robi. Są ważniejsze sprawy, naprzyklad brak drogi dojazdowej do szkoły podstawowej w Rudzie. Ktoś zaplanował tak remont że ani straż ani pogotowie do szkoły nie dojedzie bo jedyny dojazd jaki został ,prowadzi przez działkę prywatną ,która jest na sprzedaż. I niech się teraz szkoła zapali???? 16:35, 11.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobiRobi

1 0

Zapraszam do Chojnic jak oświetlone są przejścia dla pieszych. W Tucholi okolice s-marketów to porażka. 10:16, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MagdaMagda

1 2

Bezsensu porownywanie Tucholi do Chojnic ,wieksze miasto wiecej srodkow.U nas nawet niewiedza skad brac pieniadze,ncic sie nie dzieje jedna ulice robia pol roku,zero inwestycji.Niech ludzie sie zastanawia przy kolejnych wyborach 14:26, 12.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mixermixer

1 0

nie od pól roku tylko od marca 2018.. i jeszcze pewnie z pol roku potrwa jej dokonczenie :) brawo włodarze Tucholi.. beton nie do ruszenia.. i tak miasto traci z roku na rok..na atrakcyjności.. gdzie tu przyciągnąć dopiero inwestycje.. tego panie Burmistrzu nikt w ploteczkach nie chce powiedzieć? Pani Prezes PK i radna zarazem powiatowa mówi ze jej na rękę była zamknięta Cegielniana bo miała cisze pod oknami. To dopiero Cyrk.. gratuluje tym co oddali na nią głos.. 11:19, 15.01.2019


ASTAASTA

0 5

Skoro słabo widzę to nie prowadzę auta ! ! ! 17:41, 12.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AsAs

0 0

Może podczerwień do oczu 11:46, 13.01.2019


KierowcaKierowca

0 0

Pieszy tez ma obowiazek szczególnej uwagi na nadjezdzajacy pojazd a niektórzy chodza jak św wiadomo co.
10:26, 12.02.2019


REKLAMA