Zamknij

Nowi funkcjonariusze w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi. Młodzi policjanci muszą przejść kurs podstawowy

13:09, 06.10.2021 K.T Aktualizacja: 13:13, 06.10.2021
Skomentuj Od lewej: Patryk Baran, Marta Porożyńska i Kamil Kozielecki. Fot. KPP w Tucholi Od lewej: Patryk Baran, Marta Porożyńska i Kamil Kozielecki. Fot. KPP w Tucholi

Zanim zobaczymy ich na ulicach miejscowości naszego powiatu, młodzi policjanci muszą przejść kurs podstawowy. Ten trwa aktualnie około 140 dni.

1 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby funkcjonariuszy. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło łącznie 38 nowych mundurowych: 7 kobiet i 31 mężczyzn. "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję...". Od tych słów zaczęła się wypowiedziana przez nich rota. Przysięgali m.in. służyć wiernie narodowi czy chronić ustanowiony Konstytucją RP porządek prawny.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi Łukasz Tomaszewski, do tutejszej jednostki trafiło troje nowych policjantów: Marta Porożyńska, Patryk Baran i Kamil Kozielecki. Wszyscy pochodzą z naszego terenu. Komendant powiatowy podinsp. Wiesław Gapa życzył nowym stróżom prawa wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Podkreślał, że praca w policji jest wymagająca, ale daje jednocześnie wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym pomogą, jest bezcenna.

Przedstawieni funkcjonariusze czekają teraz na skierowanie do jednej ze Szkół Policji. Tomaszewski tłumaczy, że muszą przejść szkolenie podstawowe, które aktualnie trwa około 140 dni. Po ukończonym kursie będą pełnić służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym tucholskiej komendy.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%