Zamknij

Impreza w Zdrojach: Jasełka, kiermasz, wspólne kolędowanie FOTORELACJA

10:27, 23.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Zdrojów ochoczo wybrali się w niedzielę do świetlicy wiejskiej. Z kubeczkiem rozgrzewającej herbaty w ręce i upominkami od Gwiazdora w drugiej razem kolędowali na kilka dni przed Wigilią.

Spotkanie świąteczne odbyło się w niedzielę (19 grudnia). Wspólne kolędowanie zorganizowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Zdrojów, we współpracy ze świetlicą wiejską i radą sołecką.

Przybyłych na wydarzenie gości przywitała Barbara Jasnoch, przewodnicząca KGW. Zaraz potem scenę przejęły dzieci. Scenę, która została zaaranżowana na betlejemską szopkę – pojawiło się nawet prawdziwe siano. Młodzi aktorzy przedstawili zebranej publiczności klasyczne jasełka pt. "Święta Noc". Narodzonego Jezusa powitali aniołowie, pasterze i trzej królowie, a na koniec prezenty narodzonemu podarowali najmłodsi mieszkańcy Zdrojów – ci sami, którzy nieco później głośnym i szczerym śpiewem zaprosili do świetlicy Gwiazdora!

Śpiewania było zresztą o wiele więcej. W czasie jasełek, a także po nich, kilkukrotnie wystąpił duet: Izabela Punder (śpiew), (śpiew, klawisze). Profesjonalnie wykonane przez nich kolędy dodały kolejnej, bogatej w przeżycia szczypty świątecznego klimatu.

Po występach artystycznych przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem i spotkanie ze wspomnianym już gościem specjalnym, czyli Gwiazdorem. Dzieci ustawiły się w długiej kolejce, a podarunków wystarczyło dla każdego. Nie był to też koniec atrakcji przygotowanych przez panie z KGW. Przy ich stoisku można było zakupić różnego rodzaju, mieniące się kolorami ozdoby świąteczne. Były też pachnące ciasta, świeży swojski chleb, a nawet bigos w słoikach. Z kuchni wydawano z kolei aromatyczną herbatę rozgrzewającą.

Galerię zdjęć publikujemy poniżej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%