Zamknij

Festyny w Kęsowie i Przymuszewie już w niedzielę. Szczepienia z KGW

16:24, 21.09.2021 | K.T
Skomentuj Fot. nadesłane przez WDK Kęsowo
REKLAMA

Już w niedzielę w parku w Kęsowie pojawi się teatr marionetkowy z Gdańska, który regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. Ale dla uczestników festynu będą też m.in. darmowe warsztaty i jedzenie. Wszystko w związku z promocją szczepień. Imprezę zaplanowano ponadto w Przymuszewie.

Gmina Kęsowo jako samorząd intensywnie promuje wśród mieszkańców Narodowy Program Szczepień. Kolejne okazje do przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19 będą już w najbliższą niedzielę – 26 września w godz. 14:00-19:00 w Kęsowie i Przemuszewie. Odbędą się tam festyny w ramach akcji #SzczepimySię z KGW.

Koło Gospodyń Wiejskich w Kęsowie wraz z Wiejskim Domem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną pozyskały środki na zorganizowanie wydarzenia w kęsowskim parku. W jego trakcie będzie możliwość przyjęcia szczepionek firm: Pfizer, Moderna lub Johnson&Johnson. Wśród osób, które zaszczepią się w pierwszej godzinie (od 14:00 do 15:00), rozdane zostaną upominki. Punkt szczepień zorganizowany zostanie w budynku GOPS-u (w pałacu).

Sporo atrakcji

Szczepienia to jednak niejedyny punkt programu. Festyn w Kęsowie rozpocznie się warsztatami z Jackiem Grabowskim, bardziej znanym jako Jacek Piecze Placekszefem kuchni prowadzącym pokazy kulinarne w całej Polsce. Wraz z uczestnikami Jacek upiecze pyszne ciasta i drożdżówki, które zostaną rozdane przybyłym na imprezę mieszkańcom. Dla całych rodzin organizatorzy zaplanowali atrakcję w formie spektaklu pt. "Baśń o piecuchu najwspanialszym na świecie". W Kęsowie pojawią się aktorzy Teatru Barnaby z Gdańska. Przedstawią baśniową historię o jednym z trzech synów króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem. Na uczestników festynu będą czekały też warsztaty z tworzenia pacynek, jak również godzinna zumba dla dzieci i dorosłych – prowadzona przez instruktorkę Monikę Kowalewską. W parku pojawi się strefa gastronomiczna, w której za darmo rozdawane będą frytki i hot-dogi. Tyle w kwestii Kęsowa.

Imprezę organizują też panie z KGW Przymuszewo. Będą: darmowy dmuchaniec, pokazy wyrabiania swojskich wędlin, paintball, degustacja potraw regionalnych i konkursy z nagrodami. Przy świetlicy wiejskiej w Przymuszewie będzie też rzecz jasna możliwość przyjęcia szczepionek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%