Zamknij

Wizard Games na YouTube: przenieś się do tucholskiego świata fantasy WIDEO

12:21, 06.05.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Twórczyni znanych komiksów, fanatycy gier towarzyskich, ale też gry RPG, LOL, CS:GO, Fortnite czy nawet ludzie zajmujący się wczesnym średniowieczem i rzecz jasna cosplay. Co łączy te wszystkie tematy? Jedyny taki, kilkugodzinny, tucholski Wizard Games i internetowa relacja na żywo z wieloma spontanicznymi wątkami.

Niemal 6 godzin streama live – takiej imprezy w pandemicznej rzeczywistości jeszcze w naszym powiecie nie widzieliśmy. Wyzwanie organizacyjne było ogromne, ale Tucholskiemu Ośrodkowi Kultury i Klubowi K20 udało się w takiej właśnie formie przeprowadzić trzecią edycję Wizard Games. Impreza, która cały czas postrzegana jest jako nowa propozycja kulturalna w mieście, to lokalny konwent fantastyki. Inicjatywa rozwija się z roku na rok, a pomysł na stworzenie Wizard Games zrodził się w głowach pasjonatów literatury fantasy i gier RPG właśnie z Klubu K20. W 2019 roku zapragnęli, aby urzeczywistnić marzenia i dać Tucholi własny "Pyrkon" (to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal fantastyki organizowany w Poznaniu).

Chcesz przenieść się w magiczny, zwariowany świat Wizard Games, pełen zajawek na punkcie gier, literatury czy cosplayu? Wystarczy wejść na YouTube i wybrać kanał Tucholskiego Ośrodka Kultury. Pełne nagranie udostępniamy również poniżej. Całość spina dwoje prowadzących: Agnieszka Joppek z TOK-u i Marcin Drewek z Klubu K20, którzy zapraszają przed kamery kolejnych gości Wizard Games.

Jednym z punktów Wizard Games był konkurs cosplay. Przyznano 3 równorzędne nagrody, zdjęcia stylizacji poniżej:

Dominika Michalska, postać: Izumi Sena z serii Ensemble Stars w jednym ze strojów scenicznych.

Katarzyna Ślusarczyk, pseudonim: Kiandi, postać: Anna z Krainy Lodu.

Marianna Stachowska, pseudonim: Kasumi Jaeger, postać: Y?ichir? Hyakuya z Owari no Seraph.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%