Zamknij

Zapisy na turnieje w CSa, LOLa i Fortnite. Już 24.04. Wizard Games po raz 3!

16:01, 13.04.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Pandemia nie zatrzymuje lokalnych fanów fantasy. Już 24 kwietnia w Tucholi odbędzie się kolejna edycja imprezy dla cosplayerów, graczy, nerdów i wszystkich tych, którzy kochają wielowątkową fantastykę. Będą turnieje w CSa, LOLa i Fortnite, nie zabraknie klasycznych gier RPG, konkursu na wyjątkowy strój czy spotkań z ciekawymi twórcami.

Wizard Games – konwent fantastyki – mimo pandemii wraca do naszego miasta! Impreza odbędzie się już 24 kwietnia i w całości oparta będzie na transmisjach on-line. W tym roku czeka nas już trzecia edycja konwentu. Inicjatywa cały czas się rozwija, a pomysł na jej stworzenie zrodził się w głowach pasjonatów literatury fantasy i gier RPG z Klubu K20, działającego przy Tucholskim Ośrodku Kultury. Klubowicze, którym od lat przewodniczy Marcin Drewek, w 2019 roku zapragnęli, aby stworzyć w Tucholi własny, lokalny "Pyrkon" (to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal fantastyki organizowany w Poznaniu).  K20 wraz z TOK-iem przeszli od pomysłów do czynów i dzięki temu na naszym terenie szeroko pojęty świat fantasy jest coraz bardziej obecny.

Turnieje w CSa, LOLa i Fortnite

Tegoroczna edycja będzie miała bardzo wiele wspólnego z tytułowymi "grami" – wygląda na to, że czeka nas najbardziej grywalny konwent z dotychczas organizowanych. A to wszystko za sprawą turniejów w: League of Legends, CS:GO i Fortnite, które rozgrywane będą na platformie Gampre.pl. Co bardzo ważne, udział jest całkowicie darmowy, a dla zwycięzców przewidziano konkretne nagrody. W każdym turnieju można zdobyć za: I miejsce – nagrodę rzeczową o wartości 150 zł, pamiątkowy puchar do profilu, 500 Gampre Pesos i 100 punktów do rankingu; II miejsce – pamiątkowy puchar do profilu, 300 Gampre Pesos i 50 punktów do rankingu; III miejsce – pamiątkowy puchar do profilu, 150 Gampre Pesos i 25 punktów do rankingu. Zapisy na turnieje już ruszyły, poszczególne linki podajemy poniżej.

Poza tym powstaje games goom wydawnictwa Hengal, gdzie wirtualnie, ale na żywo, będzie można zagrać z innymi uczestnikami w klasyczne gry RPG. O zapisach TOK poinformuje na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Kolejną atrakcją imprezy będzie spotkanie z autorką komiksów Katarzyną „Panną N” Witerscheim. W swoim wieloletnim dorobku artystycznym zdołała zgromadzić liczne projekty, z których największy rozgłos przyniósł jej wciąż powstający webkomiks „Slavonica”, a także nowatorska inicjatywa prowadzona na Instagramie – 1995Regi. Podczas spotkania w Tucholi autorka opowie o swojej twórczości, pokaże na żywo rysowanie ilustracji do komiksu i zdradzi widzom, jak takie komiksy pisać. Podczas Q&A odpowie również na pytania uczestników. W trakcie tucholskiego konwentu nie zabraknie ponadto prelekcji prowadzonych przez klubowiczów z K20 i członków Ligi Superbohaterów z Chojnic. Należy pamiętać, że w tym roku – ze względu na obostrzenia związane z pandemią – wydarzenie odbędzie się całkowicie online. Konwent będzie transmitowany na żywo w sobotę 24 kwietnia w godz. 12:00-18:00 na kanale YouTube Tucholskiego Ośrodka Kultury oraz na stronach Facebook Klubu K20 i TOK.

Konkurs cosplay z nagrodami

Wizard Games od samego początku kojarzony jest z cosplayem, czyli hobby zrzeszającym masę ludzi na całym świecie, polegającym na dokładnym odwzorowywaniu strojów fikcyjnych postaci z gier, komiksów, książek czy filmów. Cosplayerzy spotykali się wcześniej w Tucholskim Ośrodku Kultury na żywo, ale tym razem, z uwagi na pandemię, nie będzie to możliwe. Mimo to organizatorzy zadbali, aby wyjątkowe stroje i tak były obecne podczas Wizard Games, dlatego ogłosili konkurs cosplay. Zasady są bardzo proste. Aby wziąć udział w zabawie, należy przesłać swoje zdjęcie w przygotowanym własnoręcznie stroju wraz ze zgłoszeniem na adres e-mail: wizardgames.konwent@gmail.com. W e-mailu należy podać podstawowe informacje: imię, nazwisko, pseudonim uczestnika, numer telefonu, imię/nazwę przedstawionej postaci oraz utwór, z jakiego pochodzi, krótką informację opisującą wykonanie stroju. Do wygrania są trzy równorzędne nagrody w postaci zestawów do tworzenia kostiumów o wartości 200 zł przygotowane przez sklep CosCon.pl. Prace uczestników konkursu oceniać będą członkowie Ligi Superbohaterów z Chojnic.

Zapisy na turnieje ruszyły!

Linki:

CS:GO: KLIKNIJ TUTAJ

Fortnite: KLIKNIJ TUTAJ

League of Legends: KLIKNIJ TUTAJ

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%