Zamknij
REKLAMA

Kęsowo: Powstała książka o lokalnych twórcach

11:14, 18.03.2021 | K.T
Skomentuj Fot. nadesłane
REKLAMA

Już dzisiaj (czwartek, 18 marca) odbędzie się spotkanie on-line, promujące nowe wydawnictwo. W jego trakcie będzie możliwość zadawania pytań autorom. Książki mają być dostępne w bibliotekach w całym powiecie.

Jak tłumaczy Izabela Modrzejewska z Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie, w nowo powstałej publikacji opisano życie i twórczość czworga lokalnych artystów. Książka pt. "Twórcy ludowi gminy Kęsowo" to zbiór wywiadów z Anną Przytarską (haft i plecionkarstwo), Anną Kopiszką (haft), Zygmuntem Kędzierskim (rzeźba) i zmarłym w październiku 2020 r. Adamem Gnacińskim (malarstwo).

Artyści opowiedzieli m.in. o tym, co ich inspiruje, jak to się stało, że tworzą na terenie naszej gminy czy jak wygląda ich codzienne życie. Ciekawych historii nie brakuje

– mówi Izabela Modrzejewska.

Autorami książki są Agnieszka Krizel i Marek Sass, a publikacja powstała dzięki dofinansowaniu z programu wdrażanego przez Partnerstwo LGD Bory Tucholskie. Prace nad jej tworzeniem trwały ponad pół roku, a teraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie oraz Stowarzyszenie Pomóżmy Gminie Kęsowo organizują spotkanie autorskie promujące wydawnictwo. Wydarzenie odbędzie się w formie on-line 18 marca (czwartek) o godz. 18:00 na dwóch fanpage'ach na Facebooku: Recenzje Agi (strona autorki książki) oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kęsowie. Spotkanie poprowadzą autorzy publikacji, a pytania będzie można im zadawać w komentarzach pod relacją. Dla najaktywniejszej osoby podczas promocji on-line przewidziano nagrodę w formie książki.

Książki pt. "Twórcy ludowi gminy Kęsowo" zostaną rozdystrybuowane do bibliotek publicznych na terenie powiatu tucholskiego. Dodatkowo będzie można je zdobyć podczas wystaw prac twórców – bohaterów wydawnictwa. Wystawy te organizatorzy planują zrealizować w bibliotekach i Muzeum Borów Tucholskich. Konkretne daty mają zostać podane w późniejszym terminie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%