Zamknij

Ten weekend warto spędzić w Krzywogońcu

12:10, 17.06.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Poezja, słowiański klimat i wyjątkowe koncerty - w najbliższy weekend warto wybrać się do Krzywogońca. Zaprasza sam czAR(T)!

Podobnie jak przed rokiem Fundacja czAR(T) Krzywogońca organizuje wydarzenia, które szczególnie przypadną do gustu miłośnikom poezji i szeroko pojętej sztuki. Świętojańskie Poezjowanie oraz Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły odbędą się w Krzywogońcu w najbliższy weekend.

Jaruha i Vedamir - słowiański klimat sobotniej imprezy

W sobotę, 20 czerwca zaplanowano atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. Część dla najmłodszych (dzieci w wieku od 5 do 16 lat) rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do godz. 18.00. Zaplanowano "Roślinotwory", czyli wyklejanki oraz malowanie roślinami, a także grę świętojańską. Organizatorzy zapraszają do Galerii Krzywogoniec*.  Część dla dorosłych - Świętojańskie Poezjowanie nad jeziorem w Krzywogońcu - rozpocznie się o godz. 19.00. Najpierw odbędzie się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza "Woda i ogień". Innym ważnym elementem programu jest "Kiermasz produktów lokalnych". Do udziału zostaną zaproszeni lokalni twórcy i wytwórcy, m. in. sztuki, rękodzieła, zbieractwa, drobni wytwórcy i przetwórcy płodów rolnych i leśnych, handlarze produktami własnej produkcji.

Zwieńczeniem imprezy w amfiteatrze będzie koncert muzyki słowiańskiej, która doskonale wpisuje się w świętojański klimat. Wystąpią muzycy Jaruha i VedaMir. Podczas półtoragodzinnego występu muzyka będzie się przeplatać z opowieściami dotyczącymi powstawania utworów i ich przesłania. W programie imprezy jest także palenie ognisk do białego rana.

Do kogo pofrunie Złota Pszczoła?

Następnego dnia, czyli w niedzielę, 21 czerwca odbędzie się kolejna odsłona Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły. O godz. 17.00 o kulturze w różnych jej aspektach opowiedzą dr hab. Beata Morzyńska -Wrzosek oraz  Beata Anna Symołon. Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebciny Piotr Kasprzyk opowie o początkach Borów Tucholskich. Około godz. 17.30 poznamy laureatkę lub laureata III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O Złotą Pszczołę". Wyjątkowe statuetki jak co roku przygotował Jan Czupryniak. Spośród zgłoszeń jury w składzie: dr hab. Beata Morzyńska-Wrzosek (pracownik naukowy UKW w Bydgoszczy), Beata Anna Symołon (krytyk literacki z Krakowa) oraz Grażyna Wojcieszko (poetka) wybierze troje zwycięzców. Nagrody wręczą: poseł do Sejmu RP Tadeusz Zwiefka, przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego Dorota Gromowska oraz wójt gminy Cekcyn Jacek Brygman. Imprezę festynową uświetni wystawa zdjęć „Piękno Borów Tucholskich”.  Zostaną zaprezentowane prace lokalnych pasjonatów fotografii i przyrody: Andrzeja Drelicha, Adama Chmary i Zenona Guse

    Ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w imprezach organizowanych przez czAR(T) na pewno wiedzą, że można tam posmakować lokalnych potraw. Podobnie będzie również w tym roku. Poczęstunek przygotują panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Coś pysznego znajdą amatorzy wypieków, domowych wędlin, ale i weganie. Początek degustacji zaplanowano na godz. 18.30.

Muzycznych wrażeń tego wieczoru dostarczy Leepeck, czyli Piotr Lipka - warszawski muzyk, kompozytor i autor tekstów, laureat Super Jedynki na Festiwalu w Opolu w 2007 roku. Występował też na festiwalach Woodstock, Spring Break i wielu  innych scenach polskich i zagranicznych. Na scenie amfiteatru pojawi się o godz. 20.00.

*Krzywogoniec 53

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz