Zamknij

Premiera w Lubiewie: Młodzi aktorzy z B-CKiP i ich wersja legendy W. Dębickiego FOTO

14:54, 13.11.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Różne przyodzienie i wygląd przybierały te biesy. Zawsze miały ten sam cel: zdobycie duszy nieszczęśnika z ziemskiego padołu. Czy diabły rządzą jeszcze w lubiewskich lasach? Idealną okazją do poznania historii była premiera spektaklu w B-CKiP.

Przed laty legendę często opowiadał regionalista Włodzimierz Dębicki. W ubiegły piątek mogliśmy poznać tę historię w zupełnie nowej odsłonie. W Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo premierę miał spektakl pt. „Skrzyżowanie sześciu dróg i siedmiu diabłów” w wykonaniu tamtejszej grupy teatralnej. Śmiało można powiedzieć, że całość wypadła fantastycznie. Sala była pełna, ale młodzi aktorzy (niektórzy dopiero z pierwszej klasy podstawówki!) zachowali pełen profesjonalizm i nie pozwolili, aby zjadła ich trema. Grali świetnie, do tego klimatyczna scenografia i idealnie dobrana muzyka, która spinała całość. Już po spektaklu Izabela Kotlęga, która prowadzi grupę, zaznaczała, że zależy jej, aby wszystko wyglądało jak w prawdziwym teatrze.

Pełną relację z tego wydarzenia przeczytasz w najnowszym "Tygodniku". W artykule wymieniamy nazwiska wszystkich aktorów, którzy grali w spektaklu. Poniżej znajduje się z kolei fotogaleria.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz