Zamknij

Dotrzymali słowa: Zawody breakdance w Tucholi po raz drugi!

14:42, 03.10.2019 | Kamil Tajl, fot. Daniel Frymark
Skomentuj
REKLAMA

Do miasta wraca impreza, która według wielu opinii ściągnęła w zeszłym roku najlepszych tancerzy breakdance z naszego kraju. Wielka szachownica pojawi się w hali OSiR-u już 5 października! Będzie okazja zobaczyć w akcji świetnych bboy'ów, ale też posłuchać wyjątkowej muzyki.

Byliśmy na ponad 100 zawodach i te w Tucholi są naprawdę świetne! Tu przyjechali najlepsi. W półfinale np. wygraliśmy z chłopakami, którzy tańczyli w programie „World of dance”. Gdzieś w kuluarach słyszeliśmy, że przyszło mało ludzi. Przecież to dopiero pierwsza edycja, spokojnie. Publiczność świetnie reagowała na to, co widziała. Można powiedzieć, że była z nami

– tak na gorąco rok temu mówili zwycięzcy historycznych, bo pierwszych zawodów Break a leg. Byli to członkowie zespołu The Harpaguns, czyli: Oskar Janicki (bboy Fiksa) z Gdyni i Paweł Kamiński (bboy Pawlotti) ze Słupska.

W podobnym tonie wypowiadali się w 2018 roku członkowie jury. W ocenie składu sędziowskiego w Tucholi zabrakło dosłownie paru tancerzy z ogólnopolskiego topu.

Znani bboy'e w jury
Organizatorzy obiecali, że Break a leg, czyli ogólnopolskie zawody tańca breakdance, wrócą do Tucholi. Słowa dotrzymali. 5 października kolejny raz przyjadą tancerze z całej Polski (w zeszłym roku było ich 59 z 27 różnych miast). Zawody będą rozgrywane w systemie pucharowym, w bitwach „2 na 2” – przegrany odpada, przewidziani są jednak „lucky losers”. Imponująco wygląda skład jury. Pierwszy sędzia to bboy Mario Mariusz Brzozowski. Urodzony w Chełmie, charakteryzuje się dynamicznym stylem. Można spotkać go na przeróżnych contestach w Polsce, m.in. Stylowe Uderzenie, Over The Top czy Bboy Originally. Występował na planie teledysków muzycznych takich wykonawców jak: Zamar, CZST lub Ultimatum Squad. Drugi juror Piotr Kania (bboy Beeski) z Gdyni reprezentuje jedną z najbardziej utytułowanych ekip breakdance w kraju – Sztewite Gang. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas podróży do: Los Angeles, Nowego Jorku, Bostonu, Miami czy Tokio. Jest wicemistrzem w breakingu z Tajwanu z 2013 r. Bboy Armstrong – Jacek Snochowski to trzeci członek jury. Obecnie związany jest przede wszystkim z Irlandią. Tańczy na najważniejszych eventach w całej Europie.
 
Do wygrania duża kasa
Nowością na Break a leg będzie podział na 2 kategorie wiekowe: dzieci (do 14 lat) i pro (młodzież od 15 lat i dorośli). Nagrody? Bardzo wysokie: dla dzieci karty podarunkowe od 200 do 400 zł, dla starszych gotówka (od 400 do 1000 zł). Wydarzenie poprowadzi Mc/bboy Gregory Grzegorz Gniwecki – założyciel BWA Breakers, bboy z 16-letnim stażem, nauczyciel breakingu i organizator jednych z największych zawodów breakdance w Polsce. Muzykę do bitew zapewni z kolei DJ Krystek a.k.a Pudika. Na scenie od 2008 roku, tancerz, dj, promotor, animator kultury. Zagra też Bart z grupy DSP. Na pewno nie zabraknie muzyki z gatunków funk, soul, disco i house. Podczas Breag a leg odbędzie się również graffiti jam w wykonaniu 5 graficiarzy z różnych miast w Polsce. Na przybyłych będzie ponadto czekał foodtruck z jedzeniem wege.
 
Break a leg Rozkład jazdy:
Miejsce: hala OSiR-u w Tucholi
  • między godz. 8.00 a 9.00 – rozpoczęcie graffiti jam (przed halą)
  • od godz. 12.00 do 13.00 – rejestracja zawodników
  • od godz. 14.00 – rozpoczęcie zawodów

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz