Zamknij

FOTORELACJA z Pikniku Koniarzy w Śliwicach

15:43, 05.08.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielne popołudnie tłumy przyszły podziwiać tradycyjne zmagania w powożeniu i zawody jeździeckie wierzchem. Frekwencja uczestników także robiła wrażenie. Najwięcej emocji wzbudził jednak przejazd 4-konnego zaprzęgu oraz zaangażowanie klaczy Belli, która postawiła zaprzęg na dwóch bocznych kolach!

Piknik Koniarzy w Śliwicach, już XI, to z jednej strony sportowa rywalizacja, a z drugiej spotkanie ludzi, dla których konie są całym światem. Tłumy zasiadające na widowni, frekwencja była większa niż rok temu – potwierdzili to też organizatorzy, mogły podziwiać wspaniałe, silne zwierzęta. Na łączkę wybiegały zarówno konie, które miały ponad 20 lat, jak i młode kuce, wszystkie prezentowały się z najwyższą gracją i to nie tylko dlatego, że właśnie tak brzmiał podtytuł tegorocznego pikniku. Widać było, że właściciele wkładają w wygląd i wychowanie swoich podopiecznych ogrom pracy. Przy występie 22-letniej klaczy o imieniu Tara zapytaliśmy jednego z uczestników, jakiego właściwie wieku dożywają te zwierzęta. Konie spokojnie mogą osiągnąć "trzydziestkę", a te rasy arabskiej żyją nawet dłużej. Przez tyle lat pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem może wytworzyć się wyjątkowa więź.

Jak Bella postawiła zaprzęg? Kto pędził po torze bryczką zaprzęgniętą w cztery konie? Jakie były wyniki? Tego wszystkiego dowiesz się z najnowszego "Tygodnika". Poniżej prezentujemy fotogalerię z Pikniku Koniarzy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MarekMarek

0 0

W Sliwicach zawsze fajne imprezy!!!!
Brawa dla Pana Burmistrza!!!! 15:19, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaderjader

0 0

zafsze jest cudnie 09:02, 16.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone