Zamknij

Pozycja obowiązkowa! Wybierzcie się w piątek na Szpakowatych

12.00, 28.10.2022 Piotr Paterski Aktualizacja: 14.17, 29.10.2022
Skomentuj Finał jednej ze sztuki prezentowanych przez Szpakowatych w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. O tym jak wiele potrafią, będzie można przekonać się tam 28 października, w najbliższy piątek, o godz. 18:00.
REKLAMA

Wcześniejsze spektakle wystawione przez grupę teatralną Szpakowaci, zdobywały nagrody, zachwycały i rozbawiały publiczność, która do ostatniego miejsca zapełniała niejeden ośrodek kultury. I może zapełnić z Waszym udziałem po raz kolejny swoją premierą - już w piątek, 28 października w Cekcynie.

Szpakowaci to grupa teatralna, która działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Cekcynie. Amatorskie tradycje teatralne w cekcyńskiej gminie są coraz większe, co od lat pokazywały Misteria Nadjeziorne. Osobny, kolejny projekt nazwany Szpakowatymi tylko ten fakt potwierdza. Grupa teatralnych zapaleńców przyciąga nie tylko uwagę najbliższych czy sąsiadów z gminy Cekcyn. Wystarczy przypomnieć, że Szpakowaci w 2020 roku zajęli 1. miejsce w kategorii seniorów podczas V Otwartego Przeglądu Kabaretów Amatorskich "Beret" ze swoim "Biurem Matrymonialnym" - spektaklem serdecznie przyjętym przez widzów. Zarówno o tym przedstawieniu, jak i innych, które powstały pod cekcyńskim szyldem, "Tygodnik" pisał na bieżąco uczestnicząc w każdym z nich. 

"Cudowne szaty króla" - o godz. 18:00 w GOK Cekcyn

Obejrzyj "Cudowne szaty króla" Grupa wraca na scenę już w najbliższy piątek - 28 października. Wraca na scenę domową, czyli do Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie. Tego dnia o godz. 18:00 odbędzie premiera sztuki "Cudowne szaty króla". Powstała na podstawie scenariusza Moniki Kosińskiej, a oparta jest na na motywach baśni J. Ch. Andersena. Reżyseruje Andrzej Chichłowski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.  Warto dodać, że to przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%