Zamknij
REKLAMA

Awans jest NASZ! Rawys CEO Raciąż świętuje / GALERIA cz. 1 (kibice, feta po meczu)

00:18, 11.07.2021 | P.P
Skomentuj
REKLAMA

Rawys CEO Raciąż pokonał wynikiem 1:0 (0:0) w rewanżowym meczu Błękitnych Podwiesk i tym samym awansował do 5. ligi. To największy sukces w historii klubu i wyjątkowe osiągnięcie wśród wszystkich drużyn z powiatu tucholskiego w ostatnich latach.

Prezentujemy pierwszą część galerii zdjęć z meczu barażowego Rawysa CEO Raciąż z Błękitnymi Podwiesk (gm. Chełmno), którego stawką był awans do 5 ligi (tzw. okręgówki). W pierwszym, wyjazdowym meczu Rawys pokonał rywala 2:3. Rewanż odbył się w Raciążu w sobotę 10 lipca. Pełną relację z pojedynku przeczytasz w najbliższym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego".

Opowiadając o meczu w telegraficznym skrócie należy przede wszystkim podkreślić, że Rawys nie miał łatwego zadania, a wręcz przeciwnie. Wyrazy uznania należą się Błękitnym, którzy do spotkania przystąpili ofensywnie i taki rytm utrzymywali przez dużą część zawodów. Ich akcje rozbijały się jednak albo na obronie, albo na bramkarzu Rawysa Macieju Borzyszkowskim. Rawys potrafił bardzo efektywnie bronić wyniku z pierwszego meczu, choć zdarzało się, że był w opałach. Jednocześnie jednak czyhał na kontrataki. Raciążanie nie mieli zbyt wielu okazji bramkowych, ale jedną z nich, w ostatnich minutach, zakończyli perfekcyjnie. Ustalili wynik spotkania na 1:0, czym zatrzymali animusz gości. Mogli zrobić to już... chwilę wcześniej, ale nie wykorzystali rzutu karnego. 

Chwaląc postawę gości warto zrobić to samo w przypadku ich kibiców, którzy tłumnie stawili się na stadion w Raciążu i z miejscowymi sympatykami Rawysa zasiedli na tej samej trybunie. Oczywiście gorących emocji momentami nie brakowało, ale wspólna, w pełni pozytywna rywalizacja kibiców Rawysa i Błękitnych dodawała smaczku meczowi tak dużej wagi.

Dla Rawysa CEO Raciąż ten awans jest największym sukcesem w historii klubu. Powiat tucholski, niezależnie od klubowych sympatii, powinien cieszyć się, że po długiej przerwie drużyna z tego terenu wskoczyła klasę wyżej. 

Wkrótce na tygodnik.pl druga część galerii. Na facebooku Tygodnika znajdziesz filmiki z sobotniego meczu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jtdyjtyjtdyjty

0 0

<a href="https://web.cs.dartmouth.edu/sites/department_computer_science/files/webform/kemeny-prize/time-is-up-september-8-2021.pdf">Новости</a> _ _ _ 17:38, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%