Derby w klasie B dla Myśliwca. Wygrał z Cisem 3:0. Był to pełen żywiolowości mecz, w którym nie zabrakło emocji

21:10, 21.04.2024 .Jarosław Kania Aktualizacja: 15:36, 22.04.2024
Skomentuj Faulowany Adam Szulc z Cisa. Faulowany Adam Szulc z Cisa.

Powiatowe derby w klasie B wygrali gospodarze - Myśliwiec Gostycyn. Pokonał on 3:0 Cis Cekcyn, prowadząc do przerwy dwiema bramkami. Gole strzelali: Bartosz Kowalewski (3), Mateusz Weyna (41), Mikołaj Mazalon (64)

Myśliwiec: A. Wilkoński, Cymerys, Osowickj (81 Karnowski), Kowalewski, Mazalon (86 Kobielski), Jakusz - Gostomski (62 Nitka), Kubiński, Parszyk, Weyna (81 M. Wilkoński), Sobczyk, Pułkownik

Cis: Dejewski, Rostankowski, B. Krajna, Pik (81 Grzywacz), Cybulski, Rafiński, P. Krajna, K. Chałat, Szulc, Dębicki (46 Fojut), Jakubowski (65 Mróz)

W spotkaniu nie zabrakło walki, a Cis = mimo że pokonany - miał także swoje szanse na zmianę wyniku. Dotkliwego zimna nie  czuli piłkarze, którzy zachowali siły do ostatniego gwizdka. Pierwsza połowa obfitowała w wiele akcji i strzałów z dystansu, ale efektywności w tym było jak na lekarstwo. Myśliwiec grał bardziej  kombinacyjnie, z kolei Cis szukał szczęścia w strzałach z daleka. W drugiej części gra stała się bardziej ostra i akcje często przerywał sędziowski gwizdek. Ona zespoły są solidnie przygotowane kondycyjnie, bo tempo meczu do końca było żywiołowe. Dokonano też wielu zmian. Trzy punkty zostały w Gostycynie i to tamtejszy zespół wciąż utrzymuje się w tabeli najwyżej spośród drużyn powiatu tucholskiego grających w klasie B.

Szeroka relacja już w najbliższym numerze "Tygodnika Tucholskiego", tymczasem zapraszamy do fotorelacji z tego meczu.