Zamknij

Gmina Tuchola: Trener i sportowcy wyróżnieni w urzędzie miasta

13.58, 05.01.2023 Jarosław Kania, fot. www.tuchola.pl Aktualizacja: 14.02, 05.01.2023
Skomentuj Tucholscy sportowcy i trener w towarzystwie burmistrza Tadeusza Kowalskiego i zastępczyni Iwony Opoczyńskiej. Fot. tuchola.pl
REKLAMA

Tuchola. Sportowcy uprawiający boks i piłkę nożną spotkali się na kameralnym, uroczystym spotkaniu w urzędzie miasta. Wśród zaproszonych gości był też trener.

Godnie zakończyli rok sportowcy z powiatu tucholskiego zaproszeni przez burmistrza stolicy Borów do magistratu. Gospodarz miasta wręczył czterem osobom nagrody i listy gratulacyjne za osiągnięcia zdobyte w mijającym (minionym) roku. Spotkanie odbyło się 30 grudnia, a zaproszono na nie dwie panie i dwóch mężczyzn. Dwie piłkarki znalazły uznanie władz miasta. Są to Patrycja Gwizdała i Zuzanna Czapiewska - dziewczęta, które piłkarskich umiejętności nabywały w Tucholi, a później - ujmująco to dość szeroko - poszły w świat. Zaproszeni na uroczystość panowie to Mikołaj Brzeziński (bokser) i Arkadiusz Gostomski, którego drużyna (Tucholanka ARKO) jest najlepszym zespołem młodzieżowym w historii miejscowego klubu. Na łamach "Tygodnika" często pojawiali się wymienieni sportowcy, zatem nie jest żadną niespodzianką, iż to właśnie oni zawitali pod koniec grudnia do urzędu miasta, by odebrać nagrody burmistrza i usłyszeć słowa uznania.

Burmistrz Tadeusz Kowalski w towarzystwie swojej zastępczyni Iwony Opoczyńskiej skierował do zaproszonych gości kilka ciepłych słów. Wyraził wdzięczność, że sportowcy są wizytówką Tucholi i Borów, że wkładają w swój sportowy rozwój dużo czasu i pracy, że potrafią łączyć pasję, piękno sportu z obowiązkami szkolnymi i zawodowymi. Oczywiście nie obyło się bez noworocznych życzeń i nadziei, że w nadchodzącym roku sukcesy sportowe i osobiste będą co najmniej tak wielkie i cenne, jak w 2022 roku.

Piłkarki

Patrycja Gwizdała i Zuzanna Czapiewska to młode piłkarki, które w żeńskiej drużynie tucholskiej zostały zauważone przez działaczu i trenerów spoza Tucholi. Obecnie obydwie sportsmenki kontynuują z powodzeniem karierę w Bydgoszczy. Obie piłkarki zajęły II miejsce w futsalowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-15 oraz III miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U-15.

Bokser

Mikołaj Brzeziński to tytan pracy w ringu i siłowni. Jest mistrzem Polski, a tytuł najlepszego w kraju zdobył podczas XXIX Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie. Sportowiec znalazł się w składzie kadry Polski, na co dzień jest zawodnikiem Gruchała Boxing Team Chojnice.

Trener

Z kolei najstarszy zaproszony na galę do urzędu miejskiego to Arkadiusz Gostomski, na co dzień nauczyciel Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi. Jako trener młodych tucholan osiągnął z nimi wiele sukcesów, w tym niejeden raz  mistrzostwo ligi wojewódzkiej. Zespół prowadzony przez trenera walczył w tym roku o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów. Tucholanka ARKO jest ambasadorem młodzieżowej piłki w Borach, czego dowodem są stałe zaproszenia w różne części kraju na prestiżowe rozgrywki turniejowe, gdzie zespół gra z najlepszymi drużynami młodzieżowymi w Polsce.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%