Zamknij

Zwiększ efektywność swoich pracowników! Wydajność wzrośnie o ponad 60 procent!

00:01, 10.11.2021 artykuł sponsorowany
Fot. depositphotos.com Fot. depositphotos.com

Nowoczesna robotyzacja spawania, krótkoseryjne spawanie usługowe - zacznij efektywnie pracować z robotami Kawasaki Robotics i zwiększ wydajność firmy.

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zrobotyzowanie procesu spawaniaSpawanie zrobotyzowane polega na wyręczeniu pracownika przez robota w wykonywaniu pracy spawalniczych w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka przy jednoczesnym zachowaniu miejsca pracy dla spawacza.

Pozwala to nie tylko zwiększyć wydajność systemu, ale również gwarantuje powtarzalność, jakość oraz oszczędność. Dodatkowo można osiągnąć szybkość wdrożenia – dzięki inwestycji w gotowe stanowisko spawalnicze.

Tak było w przypadku firmy Impex, której zależało na krótkim czasie realizacji projektu, a która jednocześnie borykała się z problemem znalezienia spawacza do realizacji czasochłonnego procesu napawania, który trwa dwie godziny na każdy detal i jest mocno obciążające dla zdrowia pracowników w długim okresie czasu.

- Realizujemy zagraniczne kontrakty, gdzie wymagana jest wysoka, powtarzalna jakość spawania i dostarczanie finalnych produktów na czas. Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze zapewnia nam realizację tych kontraktów i konkurencyjność na rynku. Wybraliśmy robota Kawasaki Robotics ze względu na łatwość programowania i obsługi - informuje Sylwia Szutkowska, menedżer w firmie IMPEX.

Gotowa cela spawalnicza

Stanowisko spawalnicze to gotowa prefabrykowana cela do zrobotyzowanego spawania. Wyposażona jest w robota spawalniczego Kawasaki Robotics, dwa pozycjonery jednoosiowe, stację czyszczącą, niezbędne wygrodzenia, system bezpieczeństwa oraz szafę sterowniczą. Stanowisko posiada dwie strefy spawania.

Spawanie odbywa się z jednej strony stanowiska, a z drugiej strony operator montuje kolejne detale na przyrządzie spawalniczym. Ponadto, jedna strona stanowiska może służyć do spawania jednego detalu, a druga – zupełnie innego, w zależności od potrzeb produkcji.

- Jakie są zalety gotowych cel do zrobotyzowanego spawania? Przede wszystkim szybki czas wdrożenia. Cele tego typu mamy dostępne, zmontowane i gotowe do użycia na magazynie w ASTOR Robotics Center. Dzięki temu możemy szybko zareagować na potrzebę klienta. ASTOR jako dostawca zapewnia szkolenia z obsługi i programowania robota oraz gwarantuje szybkie uruchomienie celi u klienta - tłumaczy Paweł Wróbel, menedżer ds. rozwoju sprzedaży systemów zrobotyzowanych w ASTOR Robotics Center.

Cela Kawasaki Robotics K-ARC to kompleksowe rozwiązanie do zautomatyzowanego spawania. Ta modułowa konstrukcja stanowi alternatywę dla spawania manualnego, umożliwia w łatwy i szybki sposób połączenie ze sobą metalowych elementów. Zadaniem tego zintegrowanego stanowiska jest spawanie z wysoką precyzją oraz powtarzalnością. Cela spawalnicza to wygrodzony obszar pracy wraz z robotem i niezbędnym osprzętem, służący do precyzyjnego i wydajnego spajania części.

Rozwiązanie zostało wdrożone przez pracowników firmy Impex we współpracy ze specjalistami z firmy ASTOR.

Szkolenia z obsługi i programowania były realizowane w trakcie wdrożenia i będą kontynuowane w przyszłości. Zawód spawacza charakteryzuje się m. in. długotrwałą pracą w szkodliwych warunkach, co z czasem negatywnie wpływa na zdrowie pracowników i ich wydajność w miejscu pracy, a tym samym czas realizacji zleceń i kontraktów. Środkiem zapobiegawczym  jest inwestycja w spawanie zrobotyzowane, poprawiające komfort i bezpieczeństwo pracy ludzi. 

Jesteś zainteresowany zrobotyzowanym spawaniem w Twojej firmie? Odwiedź stronę i dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach lub porozmawiaj z ekspertem

Paweł Wróbel
Menedżer ds. rozwoju sprzedaży systemów zrobotyzowanych
tel. 605 604 655
e-mail: pawel.wrobel@astor.com.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%