Zamknij

Rolety dzień noc. Obalamy 5 mitów na ich temat

00:00, 27.10.2021 artykuł sponsorowany
Fot. materiały promocyjne ANWIS Fot. materiały promocyjne ANWIS

W ostatnich latach, ze względu na swoje zalety, stały się nieodłącznym elementem wystroju wielu mieszkań. Rolety wolnowiszące dzień noc są bardzo popularne, jednak nie wszyscy są przekonani do ich funkcjonalności, wygody i designu. Obalamy 5 mitów dotyczących użytkowania tego typu osłon okiennych.

Osłony okienne warto stosować w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Dają poczucie prywatności, chronią przed słońcem, stwarzają poczucie bezpieczeństwa i nastrój.

Podstawa to oczywiście odpowiedni dobór osłon do potrzeb i gustu użytkowników. Rolety dzień noc łączą ciekawy design, funkcjonalność i kontrolę nad ilością światła. Wspólnie z ekspertką firmy Anwis obalamy mity dotyczące tego rozwiązania i rozwiewamy wątpliwości, które często pojawiają się przy ich wyborze.

Mit 1: Takie rolety zawsze prześwitują

To najczęściej pojawiający się mit związany z wyglądem samych rolet. Takie przekonanie wynika z faktu, że najczęściej wybieranym rodzajem rolet dzień noc są te w bardzo jasnych kolorach, a część pasów ułożonych naprzemiennie ma za zadanie wpuszczać do pomieszczenia światło. Wielu osobom wydaje się w związku z tym, że po zasłonięciu całej rolety będzie ona prześwitywać.

Nic bardziej mylnego!

Naprzemienność poziomych pasów została zaprojektowana celowo w ten sposób, aby siatka przepuszczająca promienie słoneczne przeplatała się z materiałem ograniczającym dopływ światła do pomieszczenia, a tym samym przesłaniała całość szyby w oknie

- tłumaczy Agnieszka Gołębiewska, ekspertka marki Anwis.

Wszyscy ci, którzy martwią się o to, że montując rolety dzień noc narażą się na podglądanie przez sąsiadów, mogą więc być spokojni.

Mit 2: Ciężko utrzymać je w czystości

Większość osób, przy dokonywaniu wyborów dotyczących urządzania wnętrz, stawia na rozwiązania, które będą praktyczne. Dlatego bardzo cenione są funkcjonalność urządzeń i rozwiązań. Wydaje się, że rolety dzień noc - z uwagi na materiały wykonania - sprawiają problemy przy ich czyszczeniu.

Jest całkowicie odwrotnie.

- Do odświeżenia rolety dzień noc wystarczy użyć lekko nawilżonej ściereczki. Podstawą jest delikatne przecieranie materiału i jego krawędzi po całej długości, a następnie pozostawienie całkowicie rozwiniętego materiału do wyschnięcia

– radzi ekspertka firmy Anwis.

Aby przyspieszyć ten proces warto uchylić lub otworzyć okno. Jeśli zależy nam na odkurzeniu materiału, możemy skorzystać z miotełki do kurzu, pamiętając o tym, że najwięcej zbiera się go na krawędziach i przy zwoju materiału.

W przypadku rolet wolnowiszących dzień noc z łańcuszkiem do ręcznego sterowania nie można zapominać o jego dokładnym czyszczeniu . Kumuluje się na nim wszystko, co przenosimy na rękach. Do dokładnego wymycia wystarczy woda z mydłem, a do osuszenia – ręcznik papierowy lub czysta ściereczka.

Mit 3: Takie rolety zawsze przesłaniają całe okno

Niektórzy celowo decydują się na rolety dzień noc. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy jednocześnie wpuścić do pomieszczenia dużo światła i mieć przesłonięte okno. Często korzystają z tego osoby mieszkające w nowoczesnych blokach na dużych osiedlach, gdzie z sąsiadami możemy spotkać się okno w okno.

Takie rozwiązanie nie jest regułą.

- Rolety dzień noc, podobnie jak inne rolety materiałowe, możemy swobodnie podnosić i samodzielnie decydować o tym, do jakiej wysokości okna odsłonimy je całkowicie

– zapewnia przedstawicielka marki Anwis.

Jest to kolejna zaleta rolet dzień noc.

Mit 4: Rolety dzień noc są dostępne tylko w białych i kremowych odcieniach

Kiedy rolety dzień noc wchodziły na rynek, były dostępne głównie w jasnych kolorach. Taka kolorystyka ma praktyczne zastosowania – po pierwsze biały i kremowy najlepiej przepuszczają światło, a po drugie – pasują praktycznie do wszystkich innych połączeń i kolorów, są więc bezpiecznym wyborem.

Obecnie osoby decydujące się na takie osłony mają duże pole manewru.

-  W ofercie mamy praktycznie odcienie wszystkich popularnych kolorów, nie wyłączając czarnego, który stał się w ostatnim czasie bardzo modnym wyborem. Czarne rolety wolnowiszące dzień noc potrafią odmienić pomieszczenie nie do poznania, nadać mu wyjątkowego klimatu, intymności. Podkreślają nowoczesne wnętrza, ale pasują także do tych, urządzanych w konkretnym stylu, np. industrialnym

– przekonuje Agnieszka Gołębiewska.

Mit 5: Sprawdzają się tylko na małych oknach

Bardzo często rolety dzień noc wybierane są przez osoby mieszkające w blokach, kawalerkach czy niedużych domach. Wynika to przede wszystkim z tego, że takie rozwiązanie z powodzeniem pozwala zrezygnować z posiadania firanek i zasłon, które nie tylko zabierają cenne centymetry i optycznie zmniejszają pomieszczenie.

Posiadacze dużych okien szukają zawsze praktycznych rozwiązań, ponieważ duże przeszklenie to wyzwanie dla aranżacji wnętrza. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku rolety dzień noc wolnowiszące.

- Maksymalna szerokość osłony może wynosić do 2,6 m, a zatem zastosowanie tego rozwiązania na dużych powierzchniach nie stanowi żadnego problemu

– informuje ekspertka marki Anwis.

Jak widać, rolety wolnowiszące dzień noc są wyborem uniwersalnym i praktycznym. Można śmiało polecić je wszystkim tym, którzy chcą zadbać o idealną i estetyczną aranżację przestrzeni.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%