Zamknij

Ubezpieczenie dla dziecka. Czym kierować się przy wyborze?

00:00, 16.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj Fot. depositphotos

Wielu osobom wydaje się, że zakup ubezpieczenia na życie to prosta sprawa. Wystarczy wejść na stronę towarzystwa ubezpieczeniowego, wybrać konkretny produkt, kliknąć i zamówić. Proste? Oczywiście, ale czy wiemy ile można na tym stracić?

Dzisiejsze ubezpieczenia na życie to produkty wielofunkcyjne o szerokim zakresie działań. Już nie tylko gwarantują odszkodowania z określonego tytułu, ale zapewniają również pomoc innego rodzaju: konsultacje u specjalistów, dofinansowanie do leków nierefundowanych, organizują transport medyczny czy pomoc domową.

Zastanów się jakie ubezpieczenie wybierzesz

Sam fakt, że rodzajów ubezpieczeń dla dzieci jest kilka może wprawić w zakłopotanie podczas wyboru polisy. Każdy z nas ma inne potrzeby względem ubezpieczenia, które dobrze jest na początek ustalić. Na wybór ubezpieczenia wpływ ma liczba dzieci, kwota, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć miesięcznie, szerokość ochrony, na jakiej nam zależy, oraz to, czy chcemy zabezpieczyć również przyszłość dziecka i bezpieczny start w dorosłe życie.

Dla tych osób, które liczą na tanie rozwiązanie, najlepszym sposobem na ubezpieczenie dzieci będzie włączenie je w zakres ubezpieczenia grupowego w miejscu pracy rodzica. Popularne dzisiaj grupówki to korzystne cenowo ubezpieczenia o szerokim zakresie ochrony – ubezpieczają na wypadek chorób, urazów, wypadków komunikacyjnych czy pobytu w szpitalu. Włączenie w polisę grupową dziecka nie podniesie znacznie kosztów, a dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli martwić się pamiętaniem o terminach płacenia składek – kwotę ubezpieczenia grupowego odciąga nam z wypłaty pracodawca.

Innym rozwiązaniem, jest ubezpieczenie rodzinne. To wygodna forma polisy dla osób o zróżnicowanych potrzebach. Ubezpieczenie rodzinne jest to produkt, który w jednej składce gromadzi ochronę o różnym zakresie dla wszystkich członków rodziny. Samodzielnie wybiera się ochronę dla każdej poszczególnej osoby, tak więc przykładowo inną ochronę możemy zapewnić dziecku, które właśnie wybiera się na studia, a inne dziecku w wieku przedszkolnym, które uczęszcza na zajęcia wysoce kontuzjogennego sportu. Polisę można modyfikować w trakcie, dzięki czemu wysokość składki może się z czasem zmieniać.

Polisa posagowa jest z kolei rozwiązaniem dla osób, które nie są pewne swojej przyszłości i chcą finansowo zabezpieczyć swoje dziecko na moment, w którym osiągną pełnoletność. Ubezpieczenie posagowe to forma oszczędzania na przyszłość dziecka, która dodatkowo zapewnia dziecku ochronę na wypadek śmierci rodzica. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaca dziecku świadczenie na zasadzie renty.

Kwota uzbierana w polisie posagowej może pozwolić dziecku wyjechać na wymarzony kierunek studiów do innego miasta lub pomóc w zakupie własnego mieszkania.

Z kolei ubezpieczenie NNW jest kierowane głównie dla tych rodziców, które chcą postawić na szeroką ochronę dziecka. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych dzieci, które spędzają czas aktywnie, uprawiają ryzykowne sporty lub hobby lub często chorują. Ubezpieczenie szkolne nie zawsze obejmuje wszystkie potencjalne zdarzenia, które mogą spotkać nasze dziecko i jeśli zależy nam na maksymalnej ochronie, warto zainwestować w zakup ubezpieczenia NNW. Ten rodzaj ubezpieczenia jest również dobry dla tych rodziców, którym zależy na niskiej cenie polisy, składka bowiem najczęściej przybiera formę rocznej a wysokość składki często jest stosunkowo niska, dzięki czemu nie będzie dużym obciążeniem finansowym.

Zwróć uwagę na cenę

Kupując ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl możemy mieć pewność, że znajdziemy ofertę w rozsądnej cenie. A cena, szczególnie wśród tych rodziców, którzy mają kilkoro dzieci, jest niezwykle ważna.

Ile powinno kosztować dobre ubezpieczenie? To już zależy od rodzaju ubezpieczenia, na które się zdecydujemy. Najtańszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie NNW oraz włączenie dziecka do grupówki lub ubezpieczenia rodzinnego. Jednak jeśli porównamy dostępne oferty to również polisę posagową możemy znaleźć w dobrej cenie.

Zwiększ ochronę

Warto pamiętać, że im tańszą polisę wybierzemy, tym więcej umów dodatkowych możemy dokupić – bez obciążania domowego budżetu.

Im większa ochrona naszego dziecka, tym większej pomocy i szansy odszkodowania możemy oczekiwać. Dobra polisa na życie dla dziecka zapewni naszemu dziecku nie tylko świadczenie pieniężne, ale również wsparcie medyczne, dofinansowanie do rehabilitacji czy leków nieobjętych refundacją, transport medyczny czy pomoc w nauce na czas zwolnienia lekarskiego. Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele form pomocy, dlatego warto porównywać oferty ze sobą.

Umowy dodatkowe najczęściej dotyczą ochrony zdrowotnej i wypadkowej. Dzieci, szczególnie w wieku szkolnym są szczególnie narażone na różnego rodzaju urazy, kontuzje czy zachorowania. Zwiększając ochronę dla naszego dziecka, zapewniamy mu lepszą możliwość na wyzdrowienie czy powrót do formy i sprawności fizycznej. Właśnie dlatego warto zdecydować się na rozszerzenie zakresu ochrony.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz