Zamknij
REKLAMA

Nowi policjanci na naszym terenie: Złożyli ślubowanie, są już w szkółce

12:13, 23.03.2022 | K.T.
Skomentuj Fot. KPP w Tucholi
REKLAMA

Dwóch nowych policjantów pojawi się w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi. Obecnie przechodzą szkolenie w Słupsku. Czy jest szansa na pracę w mundurze na naszym terenie?

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia". Tak brzmi pierwsze zdanie roty, którą podczas ślubowania wypowiada każdy policjant – przed oficjalnym wstąpieniem do służby. W ubiegły wtorek (15 marca) w sali tradycji Komendy Powiatowej Policji w Tucholi odbyła się ceremonia przyjęcia nowych funkcjonariuszy. Rozpoczął ją dowódca uroczystości podkomisarz Daniel Spychała, który złożył meldunek komendantowi powiatowemu podinspektorowi Wiesławowi Gapie. Następnie szef miejscowych stróży przywitał nowych funkcjonariuszy: Mikołaja Sontowskiego Dawida Giersza, a ci złożyli ślubowanie.

Komendant życzył młodym policjantom wielu sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby oraz pogratulował wyboru zawodu. W uroczystości uczestniczyli również: zastępca komendanta powiatowego komisarz Marcin Szulczyk, p.o. zastępcy naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego aspirant Marcin Urban, a także kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego aspirant Tomasz Kuffel.

Zaczną od października

Jak tłumaczy dla "Tygodnika" Łukasz Tomaszewski, oficer prasowy KPP w Tucholi, nowi policjanci rozpoczęli już szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku. Potrwa ono około 7 miesięcy. Po jego ukończeniu wyuczeni funkcjonariusze powrócą do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, gdzie zasilą ogniwo patrolowo-interwencyjne.

Tomaszewski, pytany o liczebność policjantów na naszym terenie, odpowiada, że kadry są na bieżąco uzupełniane, ale "potrzeby będą zawsze". Chęć wstąpienia do Policji można zgłaszać bezpośrednio do tucholskiej komendy lub do komend wojewódzkich – w zależności od tego, gdzie chce się służyć.

Jeśli ktoś szuka pracy, która zapewnia stabilność i pewność zatrudnienia, pracy, która nie jest monotonna i każdego dnia stawia nam nowe cele i wyzwania, a przede wszystkim pracy, która daje wiele satysfakcji z niesienia pomocy innym, powinien rozpocząć służbę w Policji. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z zespołem kadr i szkoleń KPP w Tucholi. Telefony: 47-75-23-284 lub 47-75-23-204

– podaje Łukasz Tomaszewski.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru i rekrutacji znajdują się również na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy – TUTAJ. W profilu kandydata czytamy m.in., że musi być to osoba: z polskim obywatelstwem o nieposzlakowanej opinii, nieskazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%