Zamknij

Widzialna magia Anety

00:01, 09.02.2012 Lucyna Zdanowska Aktualizacja: 14:48, 16.02.2012
Skomentuj

W sali wystaw internatu Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi można oglądać zainspirowane baśniami i marzeniami prace Anety Tworek ? młodej, aczkolwiek doświadczonej fotografki.

W miniony piątek w sali wystaw internatu ZSL dyrektor Aniela Czyżyk otworzyła wystawy fotografii autorstwa Anety Tworek. Ekspozycję, na którą składa się cykl prac pt. „Widzialna magia” wraz z młodą fotografką stworzyły wspólnie Justyna Więckiewicz – plastyk Tucholskiego Ośrodka Kultury oraz Gabriela Szmaglińska – plastyk i opiekun pracowni plastycznej przy ZSL. „Widzialna magia” jest projektem zainspirowanym baśniami i marzeniami, prowadzącym przez krainę, gdzie nie ma grawitacji. Prócz tego autorka zaprezentowała kilka prac – krajobrazów pochodzących z rejonu powiatu szczecineckiego.

Aneta Tworek fotografią zajmuje się od wielu lat. W 2003 roku ukończyła szkołę fotograficzną w Zespole Szkół Chemicznych w Bydgoszczy. Obecnie swój warsztat szkoli jako studentka fotografii i multimediów w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jest również założycielką Pracowni Fotografii Kreatywnej.

– Aneta ma fachową wiedzę, umiejętności wykorzystywania programów graficznych oraz zdolności tworzenia wykreowanego przez siebie świata. Efektem tego wszystkiego są zdjęcia pełne finezji gdzie możliwe spotyka się z niemożliwym – mówiła podczas spotkania Justyna Więckiewicz.

Uczestnikami piątkowego wernisażu byli znajomi i przyjaciele Anety oraz grono mieszkańców Tucholi, dla których wystawa okazała się nie tylko barwną lekcją, ale prawdziwą ucztą dla oczu miłośników fotografii. Przypominamy, że prace Anety Tworek można oglądać jeszcze w sali wystaw internatu Zespołu Szkół Leśnych przy ulicy Pocztowej.

(Lucyna Zdanowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%