Zamknij
REKLAMA

W Tucholi i Cekcynie: zatrzymane prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. Ponad 100 km/h w zabudowanym

12:14, 21.07.2021 | K.T
Skomentuj Fot. KPP w Tucholi
REKLAMA

W poprzedni weekend i poniedziałek (19 lipca) policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom. Powodem była nadmierna prędkość w obszarze zabudowanym. Rekordzista pędził ulicą Świecką w Tucholi 113 km/h.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi Łukasz Tomaszewski, w sobotę (17 lipca) policjanci ruchu drogowego mierzyli prędkość w Cekcynie. W godzinach wieczornych zatrzymali do kontroli drogowej 25-letnią kobietę, która przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h – jechała zatem 101 km/h.

W niedzielę (18 lipca) policyjny radiowóz pojawił się z kolei w Tucholi przy ulicy Świeckiej. To właśnie tam mundurowi namierzyli 27-latka, który kierował audi, a na liczniku miał aż 113 km/h.

W poniedziałek, także ulicą Świecką w mieście poruszał się 60-letni mężczyzna. Kierującemu toyotą policjanci zmierzyli prędkość – radar wskazał 105 km/h.

We wszystkich opisanych przypadkach policjanci za zbyt szybką jazdę zatrzymali kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali ich mandatami. Łukasz Tomaszewski przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Za takie zachowanie po raz trzeci w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu, kierowcę łamiącego przepisy będzie czekało ponowne przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%