Zamknij
REKLAMA

Policjanci z kolejnym radiowozem: nowa kia w Tucholi

13:27, 09.06.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Samochód, który kosztował ponad 100 tys. zł, trafi do zespołu ruchu drogowego. Tym razem samorządy się nie dołożyły, całość wyłożyła Policja.

W zeszłym tygodniu komendant powiatowy policji w Tucholi Wiesław Gapa przekazał funkcjonariuszom kluczyki do nowego radiowozu. Jest to kia ceed kombi wyposażona w jednostkę napędową o mocy 160 koni mechanicznych z automatyczną skrzynią biegów.

Radiowóz posiada nowy wzór oznakowania. Na masce oraz drzwiach bocznych pojazdu znajduje się wzór policyjnej odznaki z numerem alarmowym 112, a także napisem "pomagamy i chronimy". Jak informuje oficer prasowy KPP w Tucholi Łukasz Tomaszewski, auto zostało wyprodukowane w 2021 roku i kosztowało 104.673 zł. Kiedy we wcześniejszych latach w Tucholi pojawiały się nowe radiowozy, do ich zakupu często dokładały się samorządy z terenu powiatu tucholskiego. Tym razem do tego nie doszło, kia została zakupiona w stu procentach ze środków z budżetu Policji. Auto będzie służyło policjantom ruchu drogowego. Komendant w czasie przekazania kluczyków podkreślił, że istotnym jest dbanie o porządek i bezpieczeństwo na terenie powiatu, a nowy samochód pozwoli funkcjonariuszom jeszcze lepiej wykonywać zadania na rzecz obywateli.

Fot. KPP w Tucholi

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

4T4T

1 0

Bardzo mnie to cieszy ,że nowe auto w końcu na skuterze dogonią mnie 🤣🤣🤣🤣🤣 22:50, 12.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%