Zamknij

Konferencja rządu: decyzje w sprawie luzowania obostrzeń

12:13, 28.04.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

W środę do południa (28 kwietnia) rząd ogłosił najnowsze decyzje w sprawie obostrzeń. Według planów odmrażanie ma następować w kolejnych tygodniach maja.

Premier RP Mateusz Morowiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili najnowsze decyzje w sprawie obowiązywania obostrzeń.

Do odmrażania gospodarki musimy podejść z cierpliwością i z pokorą. Ten plan jest uzależniony od konkretnych kryteriów. Wirus nie zniknie z dnia na dzień. Musimy zachować elastyczność reagowania w sytuacji zwiększenia liczby zakażeń

– zastrzegał Morawiecki, odnosząc się do tempa luzowania ograniczeń.

I tak 1 maja otwarte zostaną obiekty sportowe na świeżym powietrzu dla maksymalnie 50 osób, a kryte obiekty sportowe i baseny dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z maksymalnie 50-procentowym obłożeniem.

Od 4 maja złagodzone mają być restrykcje związane z kulturą, handlem, kultem religijnym i edukacją – przy założeniu utrzymywania się niskiego poziomu zachorowań. Chodzi m.in. o otwarcie galerii handlowych, sklepów budowlanych, a także galerii sztuki czy muzeów.

Z kolei od 8 maja według planów ruszą hotele.

Kolejną datą graniczną jest 15 maja. Od tego dnia zaplanowano m.in.: możliwość organizacji imprez okolicznościowych (wesel czy komunii) na zewnątrz z limitem do 25 osób, wznowienie działalności restauracji i kawiarni w ogródkach na świeżym powietrzu, powrót do nauki w trybie hybrydowym dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych czy powrót publiczności na obiekty sportowe. Od 15 maja na zewnątrz będzie można także poruszać się bez maseczek.

29 maja ma być z kolei kolejnym dniem, od którego złagodzone zostaną restrykcje związane z gastronomią, imprezami okolicznościowymi, kulturą, edukacją i sportem przy utrzymującym się niskim poziomie zachorowań.

W środę ogłoszono wiele zmian w obostrzeniach, które zaczną obowiązywać w kolejnych tygodniach maja. Skrócony harmonogram stworzony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów publikujemy w formie grafiki przy artykule.

Źródło grafik: KPRM.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%