Zamknij
REKLAMA

Pierwszy kurs już w piątek! Jego popularność nie słabnie. Rusza prom na Zalewie Koronowskim

12:26, 21.04.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Ta przeprawa staje się kultowa. Prom zaczął kursować ok. 60 lat temu i już w najbliższy piątek po raz kolejny stanie się "brakującym elementem" drogi powiatowej Cekcyn-Lubiewo-Cierplewo-Sokole Kuźnica. Może czas wybrać się na wycieczkę?

Prom "Koronowo" na Zalewie Koronowskim to przede wszystkim środek transportu, dzięki któremu w kilka chwil możemy przedostać się na drugi brzeg. Nie da się jednak ukryć, że od dłuższego czasu traktowany jest ponadto jako ciekawa i darmowa atrakcja. Przeprawę upodobali sobie zwłaszcza turyści, poruszający się po Borach Tucholskich rowerami.

Z perspektywy naszego powiatu przystanek znajduje się w gminie Lubiewo w okolicach ośrodka wczasowego w Wielonku (za Cierplewem). Po drugiej stronie jest już powiat bydgoski i gmina Koronowo – po przepłynięciu Zalewu znajdziemy się niedaleko Sokola Kuźnicy. Pierwsze kursy promu odbędą się już w piątek 23 kwietnia. Do końca miesiąca przeprawa będzie czynna w godzinach od 10:00 do 18:00. Od 1 maja godziny funkcjonowania zostaną wydłużone w weekendy: od piątku do niedzieli od 10:00 do 19:00. Jeszcze dłużej prom będzie pływał po Zalewie w czerwcu: poniedziałek – czwartek w godz. 8:00-19:00, piątek – niedziela w godz. 8:00-21:00. Ostatnie kursy po wakacjach odbędą się natomiast w październiku. Szczegółowy harmonogram dotyczący wszystkich miesięcy jak zwykle znajdziecie poniżej. Korzystanie z promu jest bezpłatne. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%