Zamknij
REKLAMA

Mobilizacja dla Antosia

11:30, 07.04.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Antoś Kopiszka chodzi do Przedszkola nr 1 w Tucholi od września ubiegłego roku. Zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu połowicznego prawostronnego. Rehabilitację rozpoczął wcześnie, mając zaledwie dwa miesiące, choć ostateczna diagnoza została postawiona dopiero po skończonym przez niego pierwszym roku życia. Antek aktualnie chodzi na palcach prawej stopy. Ma problem z pokonywaniem dłuższych dystansów. Znacznie gorzej operuje prawą ręką. Stwierdzono u niego również opóźniony rozwój, zaburzenia integracji sensorycznej, wadę wzroku, problemy alergiczne i atopowe zapalenie skóry.

Wymaga stałej rehabilitacji. Uczestniczy w terapii integracji sensorycznej, terapii ręki. Ma zajęcia z logopedą, neurologopedą, psychologiem. Uczestniczy też w terapii wzroku. Musi mieć ortezy stabilizujące kończyny oraz okulary. Jak widać, jest pod stałą opieką wielu specjalistów. Jego życie to ciągła walka o sprawność. Na szczęście ten wspaniały chłopak nie poddaje się tak łatwo. Jest inteligentny, dokładny i uparty. Jest też niezwykle pogodny. 

- Wiele osób twierdzi, że gdyby potrafił dobrze i wyraźnie mówić, byłby niezłym gadułą - podkreślają rodzice Magda i Marcin Kopiszkowie. - W październiku 2020 r. synek miał podaną toksynę botulinową, która miała na celu zmniejszyć napięcie mięśniowe w prawej nodze i ręce. Niestety, w obrębie nogi nie przyniosła spodziewanego efektu. Kolejne leczenie jest zaplanowane na kwiecień tego roku. Antek dzielnie walczy o swoją sprawność, ale by leczenie przyniosło efekt, konieczna jest intensywna rehabilitacja, zwłaszcza turnusy, których koszt jest naprawdę duży. Robimy, co tylko możemy, jednak jest nam coraz trudniej, dlatego każda pomoc jest dla nas bardzo cenna - opowiadają rodzice.

Dzielić się z innymi swoim czasem i bezinteresownie pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia, postanowili koledzy i koleżanki Antosia z przedszkola. Zorganizowano wielkanocny kiermasz z przeznaczeniem na rehabilitację chłopca. Odbył się on w minionym tygodniu przed głównym wejściem do placówki. Pomysłodawcami akcji z kiermaszem były nauczycielki Izabela Wiechowska, Natalia Zadrożna i Paulina Lorbiecka. Wydarzenie to zostało zorganizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi. Do akcji włączyli się wszyscy nauczyciele i dzieci przedszkola, przygotowując różnorodne ozdoby wielkanocne. Dzięki dobrowolnym datkom udało się zebrać 2433,19 zł i 10 euro.

- W imieniu pomysłodawców i bliskich Antka serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za włączenie się do akcji, bezinteresowną pomoc i otwarte serca. Bardzo dziękujemy każdemu, kto wsparł to charytatywne dzieło - podsumowuje akcję dyrektor przedszkola Monika Wojcieszonek

Warto dodać, że akcje pomocowe dla Antosia organizowane są w różnych miejscach Tucholi i przez różne organizacje oraz podmioty. Są to np. zbiórki nakrętek w serduszkowych pojemnikach. Do wrzucania nakrętek do rozmieszczonych w mieście serc zachęca m.in. Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi. Na portalach odbywają się też aukcje przekazanych przez darczyńców gadżetów. W chwili obecnej taka aukcja odbywa się na Facebooku Licytacje - Dzielny Antek. Wpłatę z wspomnianych aukcji kierowane są na konto: Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi, które następnie przekaże je na rehabilitacje chłopca.

PROFIL ANTOSIA NA STRONIE SIEPOMAGA.PL - KLIKNIJ

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%