Zamknij
REKLAMA

Rząd wprowadza: TYLKO MASECZKI. Zakaz zakrywania twarzy przyłbicami, szalikami itd.

15:51, 24.02.2021 | P.P
Skomentuj
REKLAMA

Dziś (środa, 24.02) o godz. 15.00 odbyła się konferencja prasowa ministra Adama Niedzielskiego i przedstawicieli ministerstwa zdrowia. Temat: nowe obostrzenia, które obowiązywać będą od 27 lutego, czyli najbliższej soboty. Wśród nich są poważne zmiany nt. zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej.

Rząd tłumaczy wprowadzenie nowych obostrzeń nadejściem trzeciej fali pandemii i dynamicznym, skokowym wzrostem zakażeń - dziś podał liczbę 12 146. Podstawowa zmiana dotyczy sposobu zakrywania twarzy. Od 27 lutego twarz w przestrzeni publicznej zakrywać będzie można wyłącznie maseczką, a zakazane będzie używanie do tego szalików, chust, kominów, bandan itp.


- Skuteczne zakrywanie twarzy to dokładne zakrycie maseczką zarówno ust, jak i nosa, jednocześnie. (...) Dozwolone jest używanie maseczek chirurgicznych i tych o wyższych standardowych. Maseczki jednorazowe są dozwolone. Rekomendujemy, w razie możliwości, przestawiać się na maseczki o wyższym standardzie - wyjaśniała podczas konferencji przedstawicielka ministerstwa zdrowia.
 

Najnowsza grafika ministerstwa nt. sposoby zakrywania twarzy (źródło: twitter)


Nowo wprowadzone obostrzenia dotyczyć będą przejścia południowej granicy Polski, z Czechami i Słowacją:

Koniec "rozluźnienia" nastąpi w województwie warmińsko-mazurskim. W życie wchodzi więc regionalizacja. To powrót do wcześniejszych obostrzeń. Przedstawiciele rządu podają, że akurat w tym województwie rozwój trzeciej fali pandemii jest wyjątkowo dynamiczny:

TE ZASADY OBOWIĄZYWAĆ BĘDĄ OD NAJBLIŻSZEJ SOBOTY, 27 LUTEGO

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DarcoDarco

1 0

Nasza dzielna milicja będzie karać za to, że mam komin zamiast maseczki. 10:32, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%