Zamknij

Niebawem ruszy budowa ZOL-u

12:02, 18.02.2021 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Już niedługo zamiast Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w szpitalu, na który składa się zaledwie 17 łóżek, będziemy mieli odrębny, większy, a przede wszystkim nowoczesny obiekt przeznaczony dla kilkudziesięciu osób.

Wielokrotnie wspominana i zapowiadana inwestycja w końcu ruszy. Na ten fakt czekaliśmy kilka ładnych lat - praktycznie od 16 października 2018 roku, kiedy to umowę o dofinansowanie inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego podpisali marszałek Piotr Całbecki i prezes zarządu szpitala Jarosław Katulski. 

ZOL to zakład stacjonarny udzielający całodobowych świadczeń zdrowotnych, obejmujących swoim zakresem leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób niewymagających hospitalizacji oraz zapewnia im pomieszczenia i wyżywienia odpowiedniego do stanu zdrowia.

Celem zakładu opiekuńczo-leczniczego jest objęcie całodobową opieką i leczeniem osób, które przebyły ostrą fazę leczenia szpitalnego, mają ukończony proces diagnozowania, leczenia operacyjnego lub intensywnego leczenia zachowawczego, nie wymagają już dalszej hospitalizacji, jednak ze względu na stan zdrowia i stopień niepełnosprawności oraz brak możliwości samodzielnego funkcjonowania w środowisku domowym wymagają stałego nadzoru lekarskiego, profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji.

Do ZOL-u nie mogą być przyjmowane osoby z chorobą psychiczną, zaawansowaną chorobą nowotworową, uzależnieniami, kwalifikujące się do domów pomocy społecznej lub u których podstawowym wskazaniem do objęcia opieką jest trudna sytuacja socjalna.

Przypomnijmy, że placówka ma stanąć na działce zlokalizowanej u zbiegu ulic Mickiewicza, Sępoleńskiej i Wiejskiej w Tucholi. Szczegóły do tego tematu znajdziecie w papierowym, aktualnym wydaniu Tygodnika Tucholskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%