Zamknij
REKLAMA

W CZWARTEK: Kupisz pyszne ciasto - pomożesz Olkowi!

15:37, 12.01.2021 | (pp)
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek, 14 stycznia, w godzinach 9:00-18:00 w ośrodku kultury w Śliwicach będzie okazja wesprzeć Aleksandra Lewandowskiego chorującego na SMA. Akcja prowadzona od dłuższego czasu dla małego Olka przybiera imponujące rozmiary.


Zbiórka na leczenie i rehabilitację Aleksandra Lewandowskiego z Czarnej Wody odbija się szerokim echem w regionie. Celem jest zebranie potężnej kwoty – aż 9,5 mln zł – która umożliwiłaby zastosowanie terapii genowej. Chociaż na starcie tego przedsięwzięcia osiągnięcie pełnego sukcesu wydawało się wręcz niewyobrażalne, ten jest teraz coraz bliższy. Na koncie pomocowym Olka jest już bowiem ponad 7 mln zł! To tylko motywuje do dalszej pomocy i organizacji kolejnych punktów szeroko zakrojonej akcji. Jeden z pomysłów będzie realizowany dziś, 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach, o czym informuje Urząd Gminy Osieczna, czyli bliscy sąsiedzi powiatu tucholskiego. Dzisiejszy czwartek będzie „Słodkim czwartkiem dla Oleczka”. W godzinach 9:00-18:00 w GOK-u prowadzona będzie sprzedaż ciast i innych słodkości, a dochód z tego wydarzenia zasili pulę środków przeznaczonych na leczenie chłopca. Nie jest to pierwszy „słodki czwartek”, którego bohaterem jest Olek. Poprzedni, w który zaangażowały się śliwicki GOK i Gminna Biblioteka Publiczna w Osiecznej, zakończył się sukcesem.

– W akcję włączyło się wielu wolontariuszy, bez których całe przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku. Obie akcje zarówno w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osiecznej, jak i w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach cieszyły się dużym powodzeniem ze strony mieszkańców obu gmin. I tym razem liczymy na ich wsparcie, gdyż już niewiele zostało, by osiągnąć cel i zdobyć całą kwotę (9,5 mln zł) niezbędną do podania terapii genowej małemu, dzielnemu wojownikowi – Olkowi – zachęcają do zaangażowania się w akcję przedstawiciele Urzędu Gminy Osieczna.

Dodajmy, że w tamtejszej bibliotece uzbierano wówczas 6130 zł, natomiast w śliwickim GOK-u ponad 20 tys. zł! Stąd pomysł, by tę inicjatywę zrealizować ponownie.

Aleksander Lewandowski, znany w regionie jako Oluś, 4 stycznia skończył 2 lata. Jest mieszkańcem Czarnej Wody, ale organizowana na jego rzecz akcja wykroczyła już daleko poza województwo pomorskie i prowadzona jest m.in. także w powiecie tucholskim. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA. Choroba postępuje, a na wykorzystanie kosztownego leczenia jest coraz mniej czasu. „Rehabilitacja jest dla Olka bardzo ciężka i wyczerpująca, niemal zawsze kończy się bólem i płaczem, wszystko po to, aby spowolnić postęp choroby. Długie godziny w ciągu dnia Oluś spędza zabezpieczony w gorset, aby uchronić kręgosłup przed skoliozą oraz w ortezy, pionizator, aby wzmocnić mięśnie, kości, stawy. Jedyną formą przemieszczania się naszego dzielnego synka jest wózek inwalidzki, na co za każdym razem patrzymy z płaczem i niedowierzaniem w to, co SMA zabrała naszemu Olkowi, a zabrała sprawność i normalne, zwyczajne życie. Cały czas dbamy bardzo restrykcyjnie o dietę Olka, z przerażeniem sprawdzamy każdego dnia wagę synka, czy zdążymy z pomocą, czy uda nam się podać lek do nieprzekraczalnej wagi dla terapii genowej 13,5 kg” – tłumaczą rodzice Olka. Terapia kosztuje ponad 9 mln zł. Do upragnionego celu brakuje w tym momencie ok. 2 mln.

Wesprzeć chłopca możesz np. poprzez stronę internetową fundacji siepomaga.pl - KLIKNIJ

((pp))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz