Zamknij
REKLAMA

Promocja gminy i powiatu: Powstaje m.in. 12 tysięcy widokówek czy kolorowanki z Borami

10:20, 11.01.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Powstaje baza materiałów promocyjnych, która ma pomóc w ożywianiu naszego regionu pod względem turystycznym. Co przygotowano?

Zaplanowane działania promocyjne zakrojone są na dość szeroką skalę, w głównej mierze dzięki wysokiemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Całkowity koszt projektu wynosi bowiem 79.000 zł, w tym pozyskana dotacja to aż 74.994 zł. Realizacją całości zajmuje się Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo „Bory” w koordynacji z samorządem – Gminą Lubiewo.

Teren powiatu tucholskiego, a co za tym idzie otaczające nas z każdej strony Bory Tucholskie, to obszar, który niezmiennie boryka się z niewystarczająco rozwiniętą informacją i promocją turystyczną. Realizowany przez Stowarzyszenie „Bory” projekt ma być jednym z tych działań, które wpłyną na poprawę tej sytuacji. Autorkami i bezpośrednimi realizatorkami działań są Wioletta Szymczak i Paulina Ciepluch. Już teraz dobiegają końca prace nad wirtualnym spacerem obejmującym obszar całego powiatu tucholskiego.

Aplikacja z tym spacerem będzie dostępna na stronach internetowych wszystkich 6 gmin z terenu naszego powiatu. Wydziały promocji z poszczególnych urzędów wskazywały miejsca, które warto byłoby sfotografować. Zebrany materiał jest teraz obrabiany

– tłumaczy Wioletta Szymczak.

Kolejnym instrumentem promocyjnym dla terenu całego powiatu będzie mobilna gra edukacyjna, również w formie aplikacji do ściągnięcia na smartfona. Na podstawie zdjęć miejsc atrakcyjnych turystycznie powstają ponadto kolorowanki dla dzieci z motywem Borów Tucholskich. Nakład wyniesie 1000 egzemplarzy. Te książeczki również za darmo trafią do wszystkich samorządów i przez nie zostaną dystrybuowane.

Oprócz tego stworzymy w sumie aż 12 tysięcy widokówek. Każda gmina dostanie dwa rodzaje różnych widokówek, po 1000 sztuk jednej i drugiej

– dodaje Szymczak.

Inne materiały promocyjne przeznaczone będą wyłącznie na teren gminy Lubiewo. Mowa tu o: 1000 egzemplarzach minimap turystycznych, 30 obrazach na płótnie (na podstawie zdjęć obiektów ciekawych turystycznie), 12 figurkach wiewiórek o wysokości do 1,2 metra, 50 pluszowych wiewiórkach, a także stroju wiewiórki dla dorosłej osoby. Dlaczego tak dużo tu leśnego gryzonia? O tym przeczytasz tylko w najnowszym "Tygodniku Tucholskim".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz