Zamknij
REKLAMA

Dołącz do zbiórki: Tygodnik gra razem z WOŚP!

10:42, 08.01.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Już teraz możesz wpaść do naszej redakcji (Tuchola, ul. Karasiewicza 3) i dorzucić się do tygodnikowej puchy!

Przypominamy: 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. W pandemicznym czasie nic nie funkcjonuje normalnie, ale Fundacja Jurka Owsiaka po raz kolejny mobilizuje miliony Polaków w kraju i na całym świecie, aby pomagać najmłodszym chorym.

WOŚP-owego grania nie zabraknie na terenie powiatu tucholskiego, choć z wiadomych względów zbiórka bardzo często przenosić będzie się do wirtualnego świata. Poszczególne sztaby już zwierają szyki i tak np.: tucholski kończy rejestrację wolontariuszy (tych nie zabraknie na ulicach!), a gostycyński i lubiewski już wystartowały z pierwszymi licytacjami. W tym roku po raz pierwszy stacjonarna skarbonka WOŚP-u pojawiła się w redakcji "Tygodnika Tucholskiego". Wystarczy, że odwiedzisz naszą redakcję – Tuchola, ul. Karasiewicza 3 i możesz dołączyć do zbiorki. Puszka znajduje się w sekretariacie.

"Finał z głową" – to hasło przewodnie 29. edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie skupiać się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał nakierowany na potrzeby laryngologii, poprzedni odbył się 13 lat temu.

Jak informuje WOŚP, w tegoroczną kwestę włączy się ok. 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na placu Defilad, w którym odbędą się koncerty zespołów, m.in: Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz