Zamknij
REKLAMA

Lubiewo - Bysławek, I etap: Jest gruntowa, będzie asfaltowa

13:27, 27.11.2020 | K.T
Skomentuj Fot. UG Lubiewo
REKLAMA

Nowa droga ucieszy szczególnie mieszkańców tej części gminy. Niespełna dwa kilometry asfaltu mają pojawić się najpóźniej do połowy czerwca 2021 r., ale prace już się rozpoczęły.

W gminie Lubiewo powstaną kolejne kilometry asfaltu. Umowa na realizację inwestycji została podpisana w połowie listopada 2020 roku. Chodzi tu o przebudowę drogi gminnej łączącej Lubiewo i Bysławek, która dotychczas pozostawała gruntowa. To jednak zmieni się w kolejnych miesiącach.

Projekt powstał już w 2019 roku, kończyliśmy go w 2020. Dwa razy staraliśmy się o dofinansowanie, ale okazało się, że inwestycja jest za duża i zbyt kosztowna. Mamy tu bowiem do czynienia z ponad 3-kilometrowym odcinkiem. Dlatego zapadła decyzja o podzieleniu przebudowy na etapy. Teraz udało się podpisać umowę na realizację pierwszego z nich

– tłumaczy Joanna Jastak.

Przebudowany zostanie fragment drogi od strony Lubiewa: od wjazdu z powiatówki (prowadzącej dalej do skrzyżowania na Klonowo i Bysławek) do szkółki leśnej. Mowa tu o odcinku długości 1813 metrów. Jak podkreśla Joanna Jastak, to ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców.

To nie tylko dojazd do pól, ale przede wszystkim do budynków mieszkalnych, które tam się znajdują. Droga gruntowa często była w kiepskim stanie, a musiały ją pokonywać m.in. dzieci udające się do szkoły. Z przebudowanego odcinka na pewno korzystać będą ponadto Lasy Państwowe

– wylicza wójt.

Więcej w najnowszym "Tygodniku".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz