Zamknij
REKLAMA

Strażacy z powiatu tucholskiego brali udział w akcji przy ogromnym pożarze opon ZDJĘCIA

19:43, 16.11.2020 | Piotr Paterski, fot. KP PSP Tuchola
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy z powiatu tucholskiego wsparli akcję gaśniczą przy ogromnym pożarze składowiska opon, który trwał w weekend. Zawodowcy i członkowie OSP ruszyli do Raciniewa w gminie Unisław, w naszym województwie.

O pożarze w Raciniewie zrobiło się głośno w skali ogólnopolskiej. Relacje można było oglądać na wszelkich kanałach informacyjnych. Pożar w miejscowości leżącej w gminie Unisław (ok. 75 km od Tucholi) wybuchł w piątek i zajął bardzo dużą przestrzeń. Akcja jego gaszenia należała do bardzo trudnych, bo ogień regularnie pojawiał się w nowych miejscach. Ponadto wszystko odbywało się w gęstej zabudowie. W tej okolicy znajdują się inne zakłady, a nawet stacja benzynowa, co powodowało kolejne niebezpieczeństwo. Kolejna kwestia to wpływ pożaru opon na środowisko. Już w sobotę wojewoda kujawsko-pomorski powołał w związku z tym wydarzeniem sztab kryzysowy. Warto dodać, iż wójt gminy Unisław przyznał, że owe składowisko opon było nielegalne, a na jego właściciela nakładane były potężne kary finansowe (inf. za TVN24).

Do gaszenia, a następnie dogaszania pożaru, dysponowano dziesiątki jednostek straży z województwa kujawsko-pomorskiego. Do akcji ruszyli również strażacy z powiatu tucholskiego. Na kampanię gaśniczą złożyli się przedstawiciele OSP Cekcyn, Lubiewo, Śliwice. W akcji brał udział także Mirosław Januszewski (jako dowódca) z JRG Tuchola.

"'Tygodnik Tucholski" właśnie z dowódcą Januszewskim porozmawia na temat udziału naszych strażaków w akcji w Raciniewie. Relacja znajdzie się w najbliższym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego", które ukaże się 19 listopada.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz