Zamknij
REKLAMA

Będzie okazja obejrzeć cenne zdjęcia

14:10, 10.11.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

To już szósta wystawa dawnej fotografii zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż, która pokazuje mieszkańców wsi w różnym wieku, w rozmaitych sytuacjach życiowych, poczynając od chrzcin, przyjęć pierwszokomunijnych, szkoły, po śluby i wesela oraz inne uroczystości rodzinne.

Ze względu na wprowadzone obostrzenia dotyczące wystaw, plansze z fotografiami umiejscowione w bibliotece Szkoły Podstawowej w Raciążu obejrzała w pierwszej kolejności społeczność szkolna. Dzieci usłyszały historie towarzyszące kolejnym fotografiom. Dowiedziały się, kto na nich jest i w jakich okolicznościach powstały. 

Do cenniejszych eksponatów tegorocznej wystawy należy zaliczyć fotografię dziewcząt wraz ze sługą Bożym ks. Franciszkiem Nogalskim – uczestników ostatniej uroczystości Bożego Ciała przed wybuchem II wojny światowej, fotografię przedstawiającą młodzież raciąską w latach okupacji niemieckiej, fotografię młodzieży wcielonej do organizacji „Służba Polsce” oraz pamiątki po żołnierzu odbywającym służbę wojskową w 1. Batalionie Strzelców w Chojnicach.

Jak zapowiada Irena Szwankowska, otwarcie wystawy i udostępnienie dla szerszego grona zainteresowanych będzie możliwe po odwołaniu obowiązujących restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz