Zamknij
REKLAMA

Kęsowo: Potrącenia za nieobecności i najniższe diety radnych w powiecie

14:25, 16.10.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Uchwałę dotyczącą wysokości diet radnych przyjęto w Kęsowie w marcu ubiegłego roku. Teraz, w związku z pismem z nadzoru prawnego wojewody, dokument określający miesięczne stawki musiał ulec zmianie.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Kęsowie przegłosowano zmiany w uchwale ustalającej wysokości diet dla radnych. Zryczałtowane stawki kolejny raz pozostały jednak bez zmian i od dłuższego czasu pozostają najniższymi w całym powiecie tucholskim – w porównaniu z wypłacanymi kwotami w pozostałych samorządach. Przypomnijmy zatem wysokości miesięcznych diet dla: przewodniczącego Rady Gminy w Kęsowie – 800 zł, zastępców przewodniczącego rady oraz przewodniczących komisji stałych – 350 zł, pozostałych radnych – 250 zł.

W uchwale z 29 września 2020 r. (zmieniającej dokument o numerze VIII/40/2019 z 21 marca 2019 r.) pojawiły się mimo to nowe zapisy. W paragrafie drugim zapisano, iż radnym, którzy nie uczestniczą w sesjach  i posiedzeniach komisji rady gminy, obniża się dietę o 50 zł za każdy dzień nieobecności. Potrącenia te nie mają dotyczyć radnych wykonujących obowiązki w ramach podróży służbowej lub "zadania powierzonego przez organy gminy". 

Trafiło do nas pismo z nadzoru prawnego wojewody, w którym zwrócono uwagę na brak zapisu o sankcjach za nieobecność. Trochę nas to zdziwiło, bo owo pismo otrzymaliśmy po półtora roku od podjęcia poprzedniej uchwały, a w odpowiedniej ustawie nie ma mowy o obowiązku ustalaniu takich potrąceń. Musieliśmy jednak wprowadzić w życie nowe przepisy

– mówi dla "Tygodnika" Witold Ott, przewodniczący Rady Gminy w Kęsowie.

Więcej na ten temat przeczytasz jedynie w najnowszym "Tygodniku Tucholskim".

Fot. archiwum

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Wasz PrezesWasz Prezes

6 2

Wieść gminna niesie że to sam wojt doniósł do wojewody na radnych a to niby za to że nie dostał od nich wotum zaufania.
Swoją drogą to ukarze swoich z jego komitetu wyborczego, bo zawsze ci sami są nieobecni.
Brawo radni teraz wasz ruch, Powinniście dostać diety najwyższe w powiecie, jako jedyni macie jaja.
19:13, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz