Zamknij

Będzie WICEBURMISTRZEM TUCHOLI, jeśli... Podajemy jako pierwsi

10:38, 07.05.2020 | Piotr Paterski, fot. Lucyna Zdanowska
Skomentuj
REKLAMA

Jest jeden warunek do spełnienia. Jeśli procedura powoływania na stanowisko prezesa PK Tomasza Stybaniewicza zakończy się pozytywnie, tucholski burmistrz na stanowisko swojego zastępcy, właściwie zastępczyni, powoła Iwonę Opoczyńską. Opoczyńska jest aktualnie Kierownikiem Wydziału Mienia w Urzędzie Miejskim w Tucholi.

"Tygodnik Tucholski" jako pierwszy tydzień temu oficjalnie poinformował, że to Tomasz Stybaniewicz będzie rekomendowany do objęcia funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi. Wcześniej na wniosek burmistrza Tadeusza Kowalskiego rada nadzorcza PK odwołała wieloletnią prezes Małgorzatę Oller, co wejdzie w życie 30 czerwca tego roku. Jeśli ta procedura zakończy się dla Stybaniewicza pozytywnie, zwolni się stanowisko wiceburmistrza, które nadal zajmuje.

Kto będzie nim następnie? "Tygodnik" dysponował do tej chwili wyłącznie nieoficjalnymi informacjami, które potwierdzenie zyskały dziś. Także dziś (i w ostatnich dniach) w innych mediach regionalnych – nie na łamach "Tygodnika" – pojawiły się spekulacje na temat nowej osoby przymierzanej do tej funkcji, ale... były one nietrafione. Do tych spekulacji odnosi się Tadeusz Kowalski:

Nie ujawniałem dotąd kandydata na stanowisko zastępcy burmistrza w przypadku zaakceptowania przez Radę Nadzorczą PK Sp. z o.o. kandydata na prezesa. Taką powściągliwość nakazywał mi dobry obyczaj w tym zakresie. Jednak sprawy personalne w przestrzeni publicznej budzą wiele emocji i niestety w niektórych mediach rozpoczęły się spekulacje na temat moich przyszłych rozstrzygnięć kadrowych

– oświadcza dziś burmistrz.

Kowalski jednocześnie ogłasza, że w przypadku powołania na stanowisko prezesa PK Tomasza Stybaniewicza, on powoła na fotel zastępcy burmistrza Iwonę Opoczyńską.

Iwona Opoczyńska pracuje w Urzędzie Miejskim w Tucholi. Jest w nim Kierownikiem Wydziału Mienia. O temacie dotyczącym zmian personalnych napiszemy w "Tygodniku Tucholskim" za tydzień, 14 maja.

Poniżej publikujemy pełne, dzisiejsze oświadczenie burmistrza Tadeusza Kowalskiego:
 

Szanowni Państwo!

W związku z rozpoczętym procesem zmian kadrowych w gminie Tuchola oraz w trosce o jej wizerunek i dobro osobiste osób, których one dotyczą, podaję co następuje;

W miesiącu marcu Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunalnego Spółka z o.o.
w Tucholi, na mój wniosek, z dniem 30 czerwca 2020 roku odwołała Panią Małgorzatę Oller z funkcji prezesa PK.

Wobec medialnych pytań o kandydata na stanowisko nowego prezesa poinformowałem, że zamierzam zarekomendować radzie nadzorczej Pana Tomasza Stybaniewicza – obecnego Zastępcę Burmistrza Tucholi.

Nie ujawniałem dotąd kandydata na stanowisko zastępcy burmistrza w przypadku zaakceptowania przez Radę Nadzorczą PK Sp. z o.o. kandydata na prezesa. Taką powściągliwość nakazywał mi dobry obyczaj w tym zakresie. Jednak sprawy personalne w przestrzeni publicznej budzą wiele emocji i niestety w niektórych mediach rozpoczęły się spekulacje na temat moich przyszłych rozstrzygnięć kadrowych.

Mając powyższe na uwadze informuję, że w przypadku pozytywnego zakończenia procesu powołania na stanowisko Prezesa PK sp. z o.o. Pana Tomasza Stybaniewicza – na zwolnione przez niego stanowisko zastępcy burmistrza zamierzam powołać Panią Iwonę Opoczyńską, która obecnie zajmuje stanowisko Kierownika Wydziału Mienia
w Urzędzie Miejskim w Tucholi.

Burmistrz Tucholi

Tadeusz Kowalski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Na układy nie ma radNa układy nie ma rad

11 3

Dobra zmiana i kolesiostwo, które zna się na wszystkim. Jak w naszym cudownym rządzie. 16:56, 07.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GDZIE MY MIESZKAMY!!GDZIE MY MIESZKAMY!!

11 2

Biorąc pod uwagę w jaki sposób wybiera się ludzi na takie dosyć odpowiedzialne stanowiska, wpajając ludziom że nie ma lepszych specjalistów, narzucając nam kto ma być, nie pytając nas o zdanie TO WIADOMO GDZIE NASZ BURMISTRZ NAS MA. Pracę szuka coraz więcej specjalistów, którzy poprowadziliby nie jedną firmę ale nie mają jak się wybić. Czy to naprawdę ma to wszystko tak wyglądać?
U nas jest tak ostatnio jak za czasów komunistycznych, firma PK jest przecież zależna od władz. 08:54, 08.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

goscgosc

0 0

Podobno PO takie wspaniałe jest. 12:09, 09.05.2020


KameleonKameleon

3 1

Szanowni Państwo nie można komentować sprawę wyboru na wiceburmistrza osoby której sie nie zna .Pani Opoczyńska to wysokiej klasy fachowiec , który ma za sobą wieloletnia praktykę w budownictwie jest osoba wykształcona i ma wysoki poziom znajomości zagadnień budownictwa jak i pracy w administracji , prosze nie krytykować osób których sie nie zna . Burmistrz Tucholi ma prawo dobrać sobie odpowiednich pracowników szczególnie na takich odpowiedzialnych stanowiskach .
21:19, 10.05.2020


AleksandraAleksandra

6 1

Niech burmistrz sprawdzi sobie lepiej jakie wysokie czynsze płacą właściciele mieszkań we wspólnotach mieszkaniowych narzucane przez PK gdzie 20% czynszu to są koszty zarządcy budynków wspólnot. Nawet w Warszawie jest taniej Jake w Tucholi. 11:07, 09.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

4 1

Kolesiostwo było jest i będzie. Dziadostwo! 13:20, 09.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZłotnikZłotnik

0 0

Cena za GJ w Tucholi jedną z najwyższych w kraju! Raczej Tomasz tego nie zmieni.. 18:14, 14.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA