Zamknij

Co zmieni się w Śliwicach w tym roku? Sprawdzamy budżet gminy

13:20, 22.01.2020 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Adaptacja dworca, remonty dróg, rozbudowa remizy OSP w Kręgu – w tym roku w Śliwicach ma się sporo zmienić.

Niemal 6 mln zł w tym roku gmina Śliwice chce przeznaczyć na inwestycje. Dochody ogółem zaplanowano na kwotę 29.514.625,09 zł, a wydatki - 31.007.625,09 zł. Daje to prawie 1,5 mln zł deficytu, który ma być pokryty z kredytów.

Dworzec, GOK. Spore zmiany w Śliwicach

Od 2013 r. budynek dworca w Śliwicach jest własnością gminy. Pomysłów na adaptację miejsca było sporo - ostatecznie stanęło na stworzeniu tam miejsca dla seniorów, czyli Centrum Rozwoju Społecznego. Ma ono powstać w ramach gminnego programu rewitalizacji, o którym 3 lata temu rozmawiano z mieszkańcami. Realizacja tych planów zbliża się wielkimi krokami – jest to jedna z większych inwestycji zaplanowanych w tegorocznym budżecie gminy. Gmina zamierza wydać na ten cel niemal 180 tys. zł. Dofinansowanie unijne ma wynosić 1,2 mln zł. Zmieni się jeszcze jeden obiekt w Śliwicach – miejscowy Gminny Ośrodek Kultury. O planowanej rozbudowie pisaliśmy wielokrotnie. Połowę kosztów ponosi gmina,m resztę stanowi dofinansowanie. Miejscy urząd gminy również ma przejść modernizację – na ten cel ze środków własnych gmina przeznacza 90 tys. zł.

GOK i dworzec to nie wszystko. W budżecie zaplanowano także projekty i remonty dróg. Jest też pewna powiatowa inwestycja. O szczegółach piszemy w nowym "Tygodniku Tucholskim"!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone