Zamknij

Pomaga ludziom ponad 26 lat! Bożena Ziółkowska uhonorowana

12:58, 29.11.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Na początku twierdziła, że właściwie nie ma o czym rozmawiać. Potem okazało się, że z jej 26-letniej działalności można stworzyć książkę, a nie artykuł. Kobieta skromna, silna, pełna energii i zapału do niesienia pomocy. Co miesiąc rozdaje potrzebującym setki kilogramów żywności. Oto Stalowy Anioł z Bysławka.

Bożena Ziółkowska dała nam się poznać przede wszystkim jako ciepła i niezwykle skromna osoba. Kiedy zadzwoniliśmy do Niej po raz pierwszy z prośbą o spotkanie, usłyszeliśmy:

Ale o czym miałabym panu powiedzieć? Przecież nic wielkiego się nie stało. Wolałabym coś zrobić, zamiast udzielać wywiadu.

Udało się jednak namówić Ją na rozmowę. Okazało się, że... przez 26 lat społecznej działalności zrobiła tyle, iż do opisania wszystkich inicjatyw prawdopodobnie zabrakłoby stron w całym numerze „Tygodnika Tucholskiego”. Przyczynkiem do rozmowy z Bożeną Ziółkowską stała się nagroda Stalowego Anioła, którą mieszkanka Bysławka została uhonorowana w ubiegłym tygodniu. Uroczyste wręczenie statuetek miało miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
Stalowym Aniołem wyróżniane są osoby i instytucje najbardziej zaangażowane, rzetelne, ofiarne i twórcze w działaniach w dziedzinie pomocy społecznej. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez zarząd województwa kujawsko-pomorskiego od 13 lat.
Bożena Ziółkowska została także oficjalnie wyróżniona podczas czwartkowej (28 listopada) sesji Rady Gminy Lubiewo. Gratulacje wręczały: przewodnicząca rady Zofia Reszka (w imieniu własnym i wszystkich radnych), wójt Joanna Jastak oraz przedstawicielki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
 
Bożena Ziółkowska w marcu 1993 roku stworzyła na terenie gminy Lubiewo oddział Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Do dzisiaj jest prezeską Zarządu Gminnego PKPS. A wszystko zaczęło się przez... Holendrów.
 
Całą historię poznasz jedynie w aktualnym "Tygodniku Tucholskim". Artykuł jest obszerny, zapraszamy do lektury!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Maria Maria

2 0

Wspaniała , ciepła i empatyczna osoba niosąca pomoc potrzebującym .Gratulacje dla Pani Bożeny Ziółkowskiej za przyznanie Stalowego Anioła . 19:54, 03.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mateusz GRABOWICZMateusz GRABOWICZ

2 0

Serdeczne gratulacje Pani Bożeno !!!
Nagroda jak najbardziej zasłużona !! 08:15, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz