Zamknij

Piotr Gackowski nowym dyrektorem podstawówki w Cekcynie

14:56, 05.09.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

– Chcę, żeby to była „szkoła z pasją” – mówi nowy dyrektor cekcyńskiej podstawówki Piotr Gackowski. To nie jedyna zmiana kadrowa w placówce.

2 września uczniów Szkoły Podstawowej w Cekcynie witał nowy dyrektor – Piotr Gackowski. O okolicznościach rezygnacji Adama Filipskiego ze stanowiska dyrektora już pisaliśmy. W maju Jacek Brygman, wójt gminy Cekcyn, ogłosił konkurs, a 1 sierpnia wydał zarządzenie o powierzeniu stanowiska Piotrowi Gackowskiemu na pięcioletnią kadencję.

Pasja priorytetem

Piotr Gackowski pracuje w cekcyńskiej podstawówce 15 lat. Sam jest absolwentem tej placówki.

Wielu moich kolegów i koleżanek z pracy było wcześniej moimi nauczycielami. Stawiam sobie jeden cel: chcę, żeby to była „szkoła z pasją”. Sam nie byłem uczniem wzorowym, raczej „dobrym”. Ale realizowałem się muzycznie i sportowo. Chciałbym żeby uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich talentów

– mówi dyrektor.

Na początku swojej drogi zawodowej Piotr Gackowski był opiekunem świetlicy. Uczył przez jakiś czas wychowania fizycznego, a potem techniki i informatyki. Był również wychowawcą (m.in. klas sportowych – wciąż jest wychowawcą klasy 6A o tym profilu). Jest znany cekcyńskiej społeczności – jako radny zasiadał w komisji Infrastruktury, Oświaty i Spraw Społecznych.

12 lat pracy w radzie bardzo mi pomogły. Dzięki temu mam rozeznanie na temat oświaty w gminie i wiem jakie są uwarunkowania w poszczególnych placówkach

– podkreśla Piotr Gackowski.

Jak nowy dyrektor poradził sobie z pierwszymi trudnościami? Jaka jeszcze zmiana kadrowa zaszła w szkole? Więcej na ten temat piszemy w nowym "Tygodniku".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone