Zamknij
REKLAMA

Tak będzie wyglądał park w Cekcynie? - ZOBACZ ZDJĘCIA

12:39, 01.08.2018 | E.D
Skomentuj Wizualizacje: www.cekcyn.pl
REKLAMA

200 tys. zł - mniej więcej tyle mogą kosztować zmiany w parku w Cekcynie. O tym, co i gdzie będzie zrobione, decydowali mieszkańcy wsi.

Na początku czerwca mieszkańcy Cekcyna decydowali, który fragment wsi chcieliby dostosować do potrzeb osób w wieku powyżej 50 lat. Do wyboru były: park przy ul. Parkowej, działka za budynkiem Szkoły Podstawowej w Cekcynie i okolice wypożyczalni sprzętu wodnego w Cekcynie. Najwięcej głosów oddano na park - i to właśnie na zagospodarowanie tego terenu gmina złożyła wniosek.

Pergola, ławki, kwiaty

W głosowaniu zwyciężyła koncepcja przygotowana przez studentów. Dzisiaj cekcyński park raczej nie zachęca do spędzania tam czasu. Może się to jednak zmienić. Jeśli gmina otrzyma dofinansowanie, w parku pojawią się ławki (nieco inne niż te pokazane w wizualizacji - są autorskim projektem, dlatego trzeba byłoby je robić na zamówienie, co zwiększyłoby koszty), masa kwiatów, stolik do gry w szachy i warcaby, ścieżki, plac w formie szachownicy czy miejsce do parkowania rowerów. Jak słyszymy od Justyny Wilkiewicz  z Urzędu Gminy Cekcyn, inwestycja może kosztować około 200 tys. zł. 

Jak może zmienić się cekcyński park? Kiedy realizacja pomysłu studentów będzie możliwa? O tym przeczytacie w nowym "Tygodniku Tucholskim". Warto obejrzeć poniższą galerię, gdzie prezentujemy wizualizację zmian.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%